Erkekler neden güçlü kadınlardan korkar?
Erkekler neden güçlü kadınlardan korkar?

Erkekler niçin kuvvetli kadınlardan korkar?

Iyi mi davranması icap ettiğinin söylenmesinden hoşlanmazlar

Kuvvetli hanımefendiler asla ne yapması icap ettiğinin söylenmesinden hoşlanmazlar şundan dolayı daima davranışlarının kendilerine gore bir sebebi ve mantıklı bir açıklaması vardır. Bu yüzden onlara ne yapılması gerektiği söylendiğinde tepki alabilirsiniz. Ihmal etmeyin, bir tavsiye vermek ile komut vermek içinde fark var.

Entrikalı oyunlara ihtiyacı yoktur

Kuvvetli hanımefendilerin dolambaçlı ve entrikalı oyunlara ayıracak vakti yoktur. Onları asla arkanızdan iş çevirirken bulamazsınız. Üstelik entrika sever insanlara da tahammül edemedikleri için sizi minik oyunlar ardında yakaladıklarında, ilk yapacakları şey sizi hayatlarından çıkarmak olur. Itimat kuvvetli hanımefendilerin hayatında en mühim şeydir. Bir kere kırıldığı süre asla geri gelmez.

Kendilerini gizlemezler

Birçok insan kendileri ile alakalı bazı gerçekleri kabul edemez, bu yüzden de hiçbir eleştiriyi kaldıramazlar. Fakat kuvvetli bayanları bu eleştirilerden dolayı kızarken görmeniz neredeyse imkansızdır. Onlar kendileri ile yüzleşir ve yapıcı olan her eleştiriye açıktırlar. Kendileri hakkında bu kadar açık ve net oldukları için etrafındaki insanların da kendilerini bulmasında destek olurlar.

Koşulsuz severler

Kuvvetli hanımefendiler sevdikleri insanların iyi ve güvende olduklarını bilmek ister. Bu yüzden onlara şefkat gösterir ve daima yanlarında olur. Eğer bu sevginin karşılıklı bulunduğunu hissederse, yapamayacağı şey, aşamayacağı güçlük yoktur.

Sizi beklemek zorunda hissetmez

Ne yazık ki bir çok insan koşulsuz bir sevgiyle iyi mi baş edeceğini bilemediği için kaçmayı seçebilir. Fakat kuvvetli bir karı için sevilmiş olduğu adamın hayatından çıkmasını seyretmek görünmüş olduğu kadar zor değildir. Zira kuvvetli bir karı, ilkin kendi kıymetini bilir. Onun kıymetini bilmeyen kimse için üzüntü duymaz, çekip gider.

Hayatla iyi mi başa çıkacaklarını bilirler

Kuvvetli karakterli hanımefendiler yaşam onlara ne sunarsa sunsun üstesinden geleceklerini bilirler. Bu yüzden insanlara ürkütücü gelirler. Fakat insanların korkmakta haklı. Kuvvetli bir kadının saklayacak pek fazla şeyi yoktur, ne görüyorsanız öyledir.

Yalana tahammül edemezler

Kuvvetli hanımefendilerin tolere edemeyeceği tek şey birinin onlara yalan söylemesidir. Bu yüzden yaşam arkadaşlarının sözüne güvenilir kişiler olmasını isterler. Eğer bir halde yalan söylediğiniz hissedilirse ya da verdiğiniz sözü tutmazsanız, büyük bir hayal kırıklığı yaşarlar. Bu hayal kırıklığından kurtulmanın tek yolu ise sizi hayatlarından çıkarmaktır.

Yalan söylediğinizi derhal anlarlar

Kuvvetli ve yaşamının anlamı dürüstlük olan bu hanımefendilere yalan söylemeyi aklınızdan bile geçirmeyin. Zira o yalan söylediğinizi bir halde hissedecektir. Evet insanız ve hata yapabiliriz ve kuvvetli hanımefendiler bu durumu idrak edebilecek kadar olgundurlar. Yalana başvurduğunuz takdirde çözüm bulabileceğiniz bir problemi asla çözemeyeceğiniz bir probleme çevirmiş olmaktan başka bir şey yapmazsınız.

Ne istediğini bilir ve isteklerinin peşinden gitmekten korkmazlar

Kuvvetli hanımefendiler istediklerini almak için her şeyi yaparlar ve bu isteklerini dile getirmekten korkmazlar. Bu yüzden bilhassa erkekler için göz ürkütücü görülürler. Kuvvetli hanımefendiler asla itaat etmezler.

Hiç kimseye gereksinimleri yoktur

Birçok adam onlara gerekseme duyulmasından hoşlanır. Sevdikleri hanım için bir cenk vermek onları o denli mutlu eder ki hanımefendilerin da onları bu yüzden sevdiğini düşünürler. Fakat bu durum kuvvetli ve bağımsız hanımefendiler için tamamıyla yanlıştır. Kuvvetli ve bağımsız olan hanımefendiler asla ve asla bir adamın onların verdiği savaşı kazanmasını istemez.

Eğer bir problemi var ise, kendi başına çözecektir. Bir kurban benzer biçimde yada kendini savunamayan biri benzer biçimde görülmek onlar için kabul edilemez bir şeydir. Bu yüzden onlar bir şeyi ben hallediyorum dediklerinde, halledeceklerdir.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir