Esmer Tene Parfüm Önerileri
Esmer Tene Parfüm Önerileri

Esmer Tene Parfüm Önerileri

Parfümler, günümüzde neredeyse tüm hanım ve adamların vazgeçilmezlerinden biridir. Parfüm kullanmak kişilerin kendilerini daha iyi, daha dinç, hatta daha özgüvenli hissetmelerini sağlamaktadır. Parfümler, içerdikleri maddeler ile her tende değişik tesir eden yapılara haizdir. Bundan dolayı parfüm seçimleri de ten rengine bakılırsa, dikkatli yapılmalıdır.

Esmer Tene Parfüm Önerileri
Doğru parfüm seçiminde, esmer tenliler, buğday ve beyaz tenlilere bakılırsa daha şanslıdırlar. Zira esmer ten, öteki ten renklerine bakılırsa daha yağlı bir yapıya haizdir. Bu şekilde, cilt ile temas eden koku bileşikleri daha acele çözünerek parfümün kalıcılığını artırmaktadır. Esmer tene parfüm önerileri mevzusunda, bu kabulden yola çıkılmalıdır.

Esmer Tenliler Iyi mi Parfüm Seçmelidir?
Parfüm seçiminde, zevke hitap etmesi kadar kalıcılık da önemlidir. Esmerlerin ciltlerindeki yağlar, daha sert, keskin, baharatlı kokular ile uyumludurlar. Bu sayede de, parfümlerin kokuları bu ten renginde oldukça daha uzun süre kalıcılığını sürdürmektedir. Böylelikle esmer tene parfüm seçerken, geniş bir skaladan yararlanılabilir.

Esmer tenliler parfüm seçerken egzotik ve oryantal kokulara yönelebilirler. Amber, bergamot, sandal ağacı, vanilya benzer biçimde tonları içeren esansları kullanmaları oldukça uygundur. Bu keskin aromalar, daha açık tenlilerde ağır bir hale bürünecektir. Bundan dolayı parfüm seçimlerinde daha dikkatli olmalıdırlar. Beyaz ve buğday tenliler daha hafifçe, meyveli, çiçeksi kokuları tercih etmelidirler.

Parfüm Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
1) Parfümün içinde ne olduğu, ten renginiz kadar keyfinize de hitap etmelidir. Birkaç tane denemeden karar vermemelisiniz.
2)Seçeceğiniz parfüm belli bir kalite standardında olmalıdır. Oldukça ucuz kokular, içinde cilde zararı dokunan maddeler bulundurabilir. Cildin negatif etkilenmesine sebep olabilir.
3)Yaş faktörü de parfüm tercihinde mühim rol oynamaktadır. Yaşınız ile uyumsuz bir koku, üzerinizde oldukça eğreti duracaktır. Gençlerin daha ferah ve çiçeksi kokuları, 30-40 yaş aralığındakilerin, daha keskin ve baharatlı kokuları tercih etmeleri yerinde olacaktır. 40 yaş üstü kişilerin ise, daha hafifçe ve mütevazi kokuları kullanmaları uygundur.
4) Parfüm denerken, kokuyu tüm notalarıyla en etkili şekilde alabilmek gerekir. Aksi halde, seçim yaparken hoşunuza giden bir parfüm kokusunu daha sonradan güzel bulmayabilirsiniz. Doğru seçimi yapmak için, parfümü ne olursa olsun bileklerinize sıkarak denemelisiniz.
5) Kokuyu bileğe uyguladıktan sonrasında, bilekleri birbirine sürtmek parfümün tesirini dağıtmaktadır. Bu hareket, parfüm seçerken sık meydana getirilen bir hatadır.
6)Aynı anda oldukça fazla kokuyu tecrübe etmek de bir süre sonrasında duyularınızı köreltebilir. 2-3 parfüm sonrasında, ara vererek denemeye çalışmanız daha iyi olacaktır.
7) Parfüm tecrübe etmek için en ideal vakit, öğleden sonrasında yada akşam üstüdür. Günün bu saatlerinde insanların koku duyarlılığı ve algısı daha açıktır.
8) Parfüm denerken, teninizde başka bir koku yoğun olarak mevcut olmamalıdır.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir