Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Hayalinizdeki ev dekorasyonu iyi mi yapılır? Evimiz, yaşamımıza mutluluk, refah veren bir mekandır. Dışarıdan evimize gitmek için can atarız. Tatilden bile evimize koşa koşa geliriz. Yaşamımız süresince en büyük yatırımı, evimiz için yaparız. Yaşamımız süresince hepimizin en büyük arzusu, isteği ve çabası, kendisine mutluluk veren bir evde yaşamak. Evimiz, yalnız bizim yaşadığımız değil, sonraki kuşaklara miras bıraktığımız; yaşam tarihimizin varlığından geleceğimize kalan bir mirastır.

Yaşamımızı bu kadar etkileyen bir varoluşu olan bir evde mutlu olmanın sırları nedir? Bu refah bulduğumuz evimizi iyi mi planlayıp, dizayn edebiliriz? Bizlere refah, mutluluk veren bir evde bulunması ihtiyaç duyulan özellikler nedir? Ev dekorasyonu iyi mi yapılır? İşte detaylar…

18 Madde ile Ev Dekorasyonu İpuçları

Evimizin ışıklandırma yapısı, bizim daha rahat mutlu hissetmemizin temel etmenlerindendir. Ev dekorasyonuna karar vermeden ilkin, daha ilkin tasarlanmış, evleri inceleyerek; iyi mi bir biçim istediğinize karar vermemiz iyi olur. Evimiz, çağdaş, klasik ya da ikisinin uyumlu bir birlikteliği tarzında bir seçimle dizayn edebiliriz. Evimize eşya alırken, kesinlikle rastgele değil, birbirine uyumlu olup olmadıkları düşünülerek alınmalıyız. Duvarlarımızın seçimi, rengi, bizim ruh halimizi etkisinde bırakır. Bizim rahat hissetmemize niçin olacak, boyalar, kâğıt kaplama, taş, tuğla, ahşap vs. tercihler içinde seçim yapabiliriz. Seçtiğimiz, boyanın, kâğıdın rengi, bizim rahat, pozitif yada negatif duygular hissetmemize niçin olur. Bundan dolayı seçimimiz kesinlikle duygusal dünyamıza pozitif etkide bulunacak bir seçim olmalıdır. Evimizin boyasını seçerken şunlara dikkat etmek gerekir: Evimiz yeterince ışık almıyor ise evin karanlık olmasına niçin olacak koyu renk boya değil, aydınlık renk boya seçilmelidir. Mütevazı, kolay ve ergonomik düşünmek gerekir. Bu tür düşünceler, iyi bir evde oturmanızı kolaylaştıracaktır. Çağdaş tasarımları tercih etmemiz, ev dekorasyonlarının daha fonksiyonel ve rahat olmasını elde edecektir. Azca eşya kullanmak, ferah ve rahat bir dekorasyonda rahat yaşam sunar. Renk uyumu ile zevkli bir dekorasyon sağlayabilirsiniz: Duvar ve yerin renk uyumu yada aksesuarların renkleri, evimizi daha güzel gösterecektir. Mobilyalarınızın rengini koyu istiyor iseniz; renk uyumu için halılar açık renk olmalıdır. Ahşap mobilyalar tercih edebileceğimiz şeklinde, ahşap olmayan tercihlerimiz de olabilir. Perdeleriniz, halılarınızın renk tonlarıyla uyumlu olmalıdır. Alanın darlığı ve genişliğine nazaran, halılar tercih edilebileceği şeklinde, kilimler de tercih edilebilir. Evimizde kullandığımız aksesuarlar, ev içinde kullandığımız eşyalarımızın renkleri ile uyumlu olmalı. Evin her bir kısmı için değişik ışıklandırma araçları seçilebilir. Bazı bölümlerde tam bir aydınlatma lüzumlu olurken, yatak odası şeklinde loş ışık tercih ettiğimiz bölümler de olabilir. Yatak odamızda azca eşya bulundurmak, ferah oluşu, rahat uykular uyumamızı sağlar.

Ev Dekorasyonuyla mutlu, rahat bir ev için yukarda verilen başlıklar mühim ve gereklidir. Bu özelliklere dikkat edilmiş olduğu durumda, şahıs kendisini mutlu olabileceği, rahat hissedeceği, yaşanabilir bir yuvayı yaratmış olur. Ev dekorasyonu iyi mi yapılır diye kendinize sormadan ilkin iyi mi bir biçim istediğinize karar vermeniz gereklidir.

 

İLİşKİLİ HABERLER Led Aydınlatma Ev Dekorasyonu

Led Aydınlatma Ev Dekorasyonu

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir