Evde Bitki Yetiştirmenin Yolları
Evde Bitki Yetiştirmenin Yolları

Evde Bitki Yetiştirmenin Yolları

Evde nebat yetiştirmek oldukça keyiflidir. Son zamanlarda bahçesi olmayan insanoğlu evlerinin balkonlarını bahçeye dönüştürmeye başladı. Bahçe çiçeklerini de bu balkonda güzelce büyütmenin kolay yollarını var.

EVDE BİTKİ YETİŞTİRMENİN KURALLARI

Her nebat evde yetiştirmek için uygun olmayabilir. Gerek yapısı gerek büyüklüğü buna engel olabilir. Bu yüzden evde yetiştirmek istediğiniz bitkiye karar vermeniz gerekir. Yiyebileceğiniz bitkiler yetiştirmek istiyorsanız; roka, maydanoz, nane, reyhan, dereotu, kekik benzer biçimde bitkileri tercih edebilirsiniz.

Balkonunuzda yeni yeni çiçekçiliğe başlayacaksanız kolay olması adına marketlerde satılan bitkileri bir bardak suda bekletip kök saldığını gördükten sonrasında saksıya gömebilirsiniz.

Bitkiler için seçeceğiniz alan onların büyümesi için önemlidir. Bazı bitkiler oldukca ışık ister bazı bitkiler de karanlık da kalmayı tercih eder. Hem de bitkiler için yaşayacağı saksı boyutu da oldukça önemlidir. Saksılar bir tür dekor olarak görebilirsiniz. İstediğiniz benzer biçimde de süsleyebilirsiniz. Bitkilerinizi isimlendirin. Onlara verdiğiniz isimlerle seslenerek söyleşi etmek keyifli ve güzel olacaktır.

BİTKİ BAKIMI NASIL OLMALIDIR?

Nebat bakımını oldukca ince detaylarla yapmanız gerekir. Emek harcayarak büyüttüğünüz bitkilerin haşerelerin mahvetmesini istemezsiniz. Hem de balkonunuz penceresi yoksa ya da sineklik benzer biçimde koruma kullanmıyorsanız bitkilerinizi üstüne böcek gelmesi ihtimaller içinde bir durumdur.

Bitkilerinize karşı korumacı olmalısınız. Onun neye ihtiyacı bulunduğunu gözlemleyerek bulabilir ve gereksinim duyan şeyi ona verirseniz bitkinizde oluşabilecek yapraklarında sönme ya da kırılma benzer biçimde problemler olmaz.

İLİşKİLİ HABERLER Evde Bitki Yetiştirenlerin Yaptığı Hatalar

Evde Nebat Yetiştirenlerin Yapmış olduğu Hatalar

Güneş Yanığına İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Güneş Yanığına İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Aloe Vera Bitkisinin Cilde Yararları

Aloe Vera Bitkisinin Cilde Yararları

Bitkisel Yağların Cilde Faydaları

Bitkisel Yağların Cilde Yararları

İLİşKİLİ GALERİLER Evde Canlı Bitki Yetiştirmenin 5 Faydası

Evde Canlı Nebat Yetiştirmenin 5 Faydası

Bitki Yetiştirmenin Hiç Duymadığınız Faydaları!

Nebat Yetiştirmenin Asla Duymadığınız Yararları!

Şişkinliğe İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Şişkinliğe İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Bitkisel Yağlar ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bitkisel Yağlar ile Cilt Bakımı Iyi mi Yapılır?

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir