Ferah Salon Dekorasyonu
Ferah Salon Dekorasyonu

Ferah Salon Dekorasyonu

Ortak mekân olarak ailenin tüm fertleri en oldukça salonu kullanırlar. Ortak yaşam alanımız olan salonun bizi mutlu kılması için iyi mi bir yol izlemeliyiz?

Ferah salon dekorasyonu için; tüm aile bireylerinin ihtiyacına, duygusuna, düşüncesine bakılırsa dekorasyon dizayn tercihleri yapılabilir. Tercihin, klasik mi, yoksa çağdaş mi olacağına, salonda yaşayanların gereksinimleri belirler.
Ferah salon dekorasyonu için ne tür özellikler tercih edilebilir? Bu yazıda, çeşitli özellikler sunulacaktır:

1. Salon için tercih edilmiş eşyalar daha oldukça insanoğlunun mutlu ve rahat bir yaşam sürmesini sağlar. Salonun ölçüsüne, büyüklüğü bakımından alınacak eşya tercih edilebilir.

2. Salonun boyası yada duvar kağıdının özellikleri, salonun daha ferah ve rahat olmasını elde edecektir.

3. Duvarlar için, boya ve duvar kâğıdı tercih edilebileceği benzer biçimde, ahşap, taş, tuğla döşeme benzer biçimde tercihler de yapılabilir.

4. Salonun ışıklandırma seçimi, duygusal dünyamızı, huzurumuzu etkisinde bırakır. Bundan dolayı duygusal dünyamızı ışıklandırma tarzıyla pozitif etkileyecek, abajur, avize vs. benzer biçimde seçimlerimiz olabilir.

5. Büyüklüklerine bakılırsa birbirine zıt ve ayrı objeler değişik köşelerde şık görünüşler sağlayabilir.

6. Aile bireylerinin hoşuna giden takıları salonda bulundurmak, aile iletişimin sıcak, güvenli olmasını elde edecektir. Mesela sevdiğimiz biblolar, tablolar, çiçekler, avizeler bizim daha mutlu olmamızı elde edecektir.

7. Bazı dekorasyon yapıcılar, salonda mavi renk boya yada kâğıt kullanımının aile bireylerinin iletişimini pekiştirdiği fikrinde birleşiyorlar.

8. Salonumuzda kullandığımız halı ve eşyalar, birbiriyle uyumu olmalıdır.

9. Salonda kullanılan perdeler, halılar ve koltuklara uyumlu renklerden seçilebilir.

10. Değişik renklerde, halılar tercih edilebileceği benzer biçimde, kilim, hasır benzeri tercihlerde de bulunulabilir.

11. Salon için ahşap mobilyalar tercih edilebileceği benzer biçimde, farlı çeşitli malzemeden tercihler yapılabilir.

12. Salondaki, ahşap mobilyalar, çeşitli renklerde boyanabilir.

13. Kapı boyası ile mobilyaların renkleri uyumlu olmalıdır.

14. Yer döşemesinde, parke, ahşap vs. tercih edilebilir.

15. Koltuk, iskemle, kanepe benzer biçimde oturma gruplarının kumaşları oldukça değişik seçenek de olabilir. Mesela, düz renkli olabileceği benzer biçimde, çiçekli, desenli kumaşlardan da seçilebilir.

16. Sevilen çiçekleri hem organik bir yaşam içinde var olmak için, hem de dekorasyonun güzelliği sebebiyle tercih edilebilir.

17. Dekorasyon için evde yaşayanların zevki ve tercihiyle tablolar boş duvarlarda zenginlik yaratacaktır.

18. Aile büyüklerinden kalmış, antika, dolap, halı, kilim, kanepe, benzer biçimde zamanı kıymeti olan geçmişten geleceğe taşınan eşyalar içten bir birlik, bütünlük duygusu verebilir.

19. Naturel bir ortamda yaşamak duygusunu yaratmak için; kurutulmuş çiçekler vs. benzer biçimde organik ürünlerden yararlanılabilir.

Bizim, ailemizin ve misafirlerimizin bir arada bulunmak durumunda olduğu, sevgiyi, birlikteliği, bütünlüğü, itimatı sezmek istediğimiz, salonu, ferah salon dekorasyonu ile rahat, mutluluk verici bir mekan olmasını sağlamak için yukarıdaki özellikler kullanıldığında yaşanabilir bir mekan sağlanmış olur.

İLİşKİLİ HABERLER Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Ev Dekorasyonu Iyi mi Yapılır?

Feng Shui'ye Göre Ev Dekorasyonu

Feng Shui’ye Gore Ev Dekorasyonu

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir