Fotoğraf Dükkanı Dekorasyonu
Fotoğraf Dükkanı Dekorasyonu

Fotoğraf Dükkanı Dekorasyonu

Yaşam tarihimizi resmeden bir fotoğraf dükkanında, müşteriyi karşılama, onunla yazışma kurma ve rahat etmesini sağlama yönünden fotoğraf dükkânı dekorasyonu için bulunması gerekenler özellikler nedir? Aşağıda verilecek özellikler, bir fotoğraf dükkanında yaşamı zenginleştirecektir.

Bankolar: klasik ve çağdaş özellikler taşıyabilir. Eskitme ahşap olabileceği benzer biçimde, metal vs. özellikler de tercih edilebilir.

Masa ve sehpalar: Ahşap, metal vs. özelliklerde olabilir.

Koltuk yada sandalyeler; değişik sıcak renklerde, materyal, ahşap yada metal olabilir.

Teknik yada öteki malzemelerin konduğu dolaplar; ahşap, metal olabileceği benzer biçimde gömme tuğla yada gömme taş duvar olabilir.

Klima: Müşterilerin ısı problemi yaşamadan rahatça oturmasını sağlar.

Bilgisayarlar ve fotoğraf makineleri: Müşteriler tarafınca görünebilir yada görüntüsü gizlenebilir.

Fotoğraf makineleri ve takıları, bilhassa görünür bir yerde olmalıdır.

Fotoğraf dükkânı dekorasyonu için, çağdaş biçim kullanılabileceği benzer biçimde, klasik özellikler de tercih edilebilir.

• Nostaljik zamanı klasik özellikler kullanılabileceği benzer biçimde alışılmadık, yenilikçi özelliklere de yer verilebilir.
• Duvarlarda yada mobilyalarda dekorasyon için tabiat ananın birçok rengi tercih edilebilir.
• Duvarlar, istenen renkte boyanabileceği benzer biçimde, çeşitli renk ve şekillerde duvar kâğıdı, kullanılabilir.
• Duvar döşemesi için taş, tuğla yada ahşap duvar dekorasyonu da tercih edilebilir.
• Alan kazanmak için gömme dolaplar olabileceği benzer biçimde, ahşap vs. benzer biçimde pek fazlaca malzemeden, eşyaların yerleştirilebileceği dolaplar yapılabilir.
• Dolap, masa, koltuk, banko vs. benzer biçimde özellikler, uyumlu özellikte, renkte ve halde olmalıdır.
• Aksesuarlar: Antika tercih edilebileceği benzer biçimde, çağdaş tarzda tercihler de yapılabilir.
• Tablolar: Siyah beyaz fotoğraflardan tablolar olabileceği benzer biçimde, seyahat, tabiat, şahıs porte vs. benzer biçimde fotoğraf tablolar da duvarları süsleyebilir.
• Bitkiler: Kurutulmuş çiçek süsleme amaçlı tercih edilebileceği benzer biçimde; naturel çiçek çeşitleri, minik ağaçlar da kendinizin yada müşterinizin doğadaymış benzer biçimde, özgür, rahat, mutlu duygular yaşamasını sağlayabilir.
• Işıklandırma için değişik renklerde, özelliklerde, biçimlerden seçeneklerden yararlanılarak kullanılabilir.

Döşemeler için, taş, mermer vs. benzer biçimde acele ve kolay temizlenebilir malzemeler iyi bir tercih olabilir. Dükkanlar, yağmurlu, karlı, çamurlu havalarda, dışarıdan gelenlerin, gelip ayak basacağı yada kapılar sık açılıp kapanmış olduğu için; taş, mermer vs. benzer biçimde döşemelerden dekore edilmesi, tozlanan, kirlenen, çamurlanan durumlarda, kolay temizlenmesi ve yıkanması benzer biçimde kolaylaştırıcı özellikler yaratır.

Fotoğraf dükkânı dekorasyonu seçenekleri yukarıda sunuldu. Bu seçeneklerden yararlanarak, oluşan ergonomik düşüncelerde, ergonomik seçimlerde bulunulabilir.

Fotoğraf Dükkanları, yaşamımızı resmeden, tarihimizi, sonramıza aktaran fazlaca mühim bir işlevi olan alanlardır. Fotoğraflarımızı çekmeye giderken, uğradığımız, oturduğumuz kaldığımız, söyleşi ettiğimiz fotoğraf dükkanının dekorasyonundan, atmosferinden normal olarak, duygusal ve düşünsel olarak etkilenebiliriz. Hatta bu duygu ve fikir tekrar oraya gidip gitmememize bile niçin olabilecek bir bilinçaltı yaratabilir. Bu duygunun bir çok vakit bilincinde olmayız. Fakat fazlaca etkileniriz.

İLİşKİLİ HABERLER Feng Shui'ye Göre Ev Dekorasyonu

Feng Shui’ye Bakılırsa Ev Dekorasyonu

Ferah Salon Dekorasyonu

Ferah Salon Dekorasyonu

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir