Fular Modelleri
Fular Modelleri

Fular Modelleri

Fular, kombinleri tamamlamak için kullanılan aksesuarlardan biridir. Bazı hanımefendiler için bağımlılık olan fularların pek oldukca kullanım alanı var.

Boyuna Fular Iyi mi Bağlanır?

Fular kullanmak için iyi mi giyindiğinizin bir önemi yok aslına bakarsak. Tüm kombinlere ayrı bir hava katan fularla boyuna bağlayarak kullanabilirsiniz. Hem mütevazi hem desenli tasarımları tercih edebilir, mütevazi kıyafetlerinize hareket kazandırabilirsiniz. Boyuna bağlamak için seçeceğiniz fularların kare olması gerekiyor. Dikdörtgen şeklinde uzun fularlar uzunluğunda kaba görünür ve bağlarken zorlanabilirsiniz.

Uzunlukta kullanmak için doğru seçimi yaptığınıza bakılırsa bağlama şekline geçebiliriz. Fuları üçgen şeklinde ikiye katlayın. Bu şekilde uzun duracak büyüklükteyse üçgen şeklini bozmadan üstünden bir kez daha katlayın. Şimdi fuları boynunuza sarabilirsiniz. Boynu oldukca sıkmayacak şekilde taraftan düğüm atabilirsiniz. Kaba düğümler atarak daha çağıl görünebilirsiniz.

Fular Trendleri Neler?

Fular modelleri desenli ve düz olabiliyor. Iyi mi bir görünüm kazanmak istediğinize ve nerede kullanacağınıza bakılırsa seçim yapmalısınız. Eğer sezonun trendlerini yakalamak istiyorsanız fularları bileklerinize bağlayabilirsiniz. Kombini tamamlamak için giyim renklerine uygun fularla kullanabilirsiniz.

Jeans, t-shirt benzer biçimde günlük giysilere değişik bir hava katmak istiyorsanız fularla bileğinize bağlayabilirsiniz. Mavi ve beyaz renklerden oluşan desenli fularla bu kombinlere oldukca yakışıyor. Bileğinizde kaba görünen fularları kısaltabilir ve zarif görünmesini sağlayabilirsiniz.

Fularları çantanıza bağlayarak mütevazi çantalara hareket kazandırabilirsiniz. Çantada kullanacağınız fularlarda renk uyumu yakalamanız da gerekmiyor. Zincirli omuz çantalarının askılarına bağlayacağınız fularla desenli olabilir. Kırmızı çantalarla mor fular tercih edebilir ve sezonun zıt renkleriyle uyum yakalayabilirsiniz.

Fular Kafaya Iyi mi Bağlanır?

Bu sürem fularları boynunuzdan çıkarabilir ve kafanıza sarabilirsiniz. Moda haftasında karşımıza çıkan eşarp bağlama tekniklerini devamlı kullandığınız fularlarla yapabilirsiniz. Kare formunda fularlar alnınıza kapatmak için uygun seçimler olacaktır. Boyuna bağlarken katladığınız benzer biçimde üçgen şeklinde ikiye katlayabilirsiniz. Alnı kapatacak şekilde kafanızın üzerine yerleştirdikten sonrasında ensenizde birleştirerek düğüm atın. Saçın sönük kalmaması için kabartacak şekilde düz fön çekebilirsiniz. Hafifçe dalgalarla dağınık bir görünüm verebilirsiniz.

Kemer Yerine Kullanılan Fular Iyi mi Seçilmeli?

Fular modelleri değişik birçok yerde kullanabileceğiniz parçalardır. Pantolonlara hareket kazandırmak için kemer yerine fular bağlayabilirsiniz. Desenli fular modelleri kemer olarak kullanmanız için daha doğru seçimler olacak. Dikdörtgen formunda ince kumaşlı fularları kumaş pantolonlarla tercih etmelisiniz.

Kot pantolonlarla kullanacağınız fularlar kalınca kumaşlı ve daha hareketli olmalıdır. Fular renginin sönük kalmaması için kot renginden değişik modeller tercih edebilirsiniz. Elbise ve kazaklarla belinizi ön plana çıkarabileceğiniz fularların rengi siyah olmalıdır. Desenli ve renkli fularlar belinizi daha kalınca izah edebilir. Dikdörtgen formunda tül fularlar kazaklar için doğru seçim olacaktır.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir