G noktasına yapılan dolgu ne işe yarıyor?
G noktasına yapılan dolgu ne işe yarıyor?

G noktasına meydana getirilen dolgu ne işe yarıyor?

Günümüzde bayanların bir çok cinsel istesizlik ve orgazm olamam (anorgazmi ) sebebi ile eşleri ile sorun yaşamaktadırlar. Cinsel ilişkiden zevk alamayan hanımda ,organik olarak zaman içinde cinsel isteksizlik adım atar. Bu yüzden kadının orgazm olamama problemininin tedavisi , sıhhatli bir cinsel yaşam ve evlilik yaşamı için önemlidir.Hanımlarda cinsel ilişki esnasında haz duymayı kısaca orgazma ulaşmayı elde eden iki mühim bölge bulunmaktadır. Bunlar, klitoris ve G noktasıdır. Sadece bu iki ayrı noktanın verdiği cinsel doygunluk birbirinden farklıdır. Klitoris dış genital bölgede yer edinen ve yüzeysel temas ile orgazmı elde eden erojen bölgedir. Yoğun sinir ucu olmasına bağlı olarak kırılgan bir bölgedir. Klitorisin uyarılması ile yaşanmış olan orgazma, klitoral orgazm adı verilir. G noktası ise vajinanın içinde, üst duvar bölgesinin ortalama ön üçte birinde bulunan, temas halinde uyarılarak, belirginleşen erojen bölgedir.

G noktasının belirginleşmesi ve cinsel ilişki esnasında daha duyarlı hale getirilebilmesi için uygulanan injeksiyon işlemine G shot, G noktası büyütme işlemi ve G shot amplification adı verilmektedir. Uygulanan bu işlem yardımıyla hem cinsel ilişkide daha çok hazzın olması ve daha kolay orgazm olunması sağlanmaktadır.

G noktası büyütme işlemi cerrahi bir müdahale değildir. G noktasına meydana getirilen hyaluronik asit ya da yağ enjeksiyonları ile bu bölge doldurularak G noktasının belirginleşmesi, büyütülmesi ve kabarık hale gelmesi amaçlanır. Ilk olarak G noktasının yeri belirlenir. Vajen steril olarak temizlenir. Belirlenen bölgeye hyaluronik asit yada yağ enjeksiyonu uygulanır. İşlem ağrısız acısızdır. İşlemden sonraki birinci günde cinsel ilişkiye izin verilebilir. G noktası büyütme işlemi yardımıyla bu bölgenin penisle teması ile daha oldukca uyarılması ve cinsel ilişkiden zevk alması sağlanır.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir