Gece Elbisesi Modelleri
Gece Elbisesi Modelleri

Gece Elbisesi Modelleri

Hususi gecelerde giyebileceğimiz birbirinden şık elbiseler bu yıl da değişik tasarımlarla karşımıza çıkıyor.

Gece Elbisesi Iyi mi Seçilmeli?

Gece elbisesi seçerken vücut tipine uygun modeller belirlenmeli ve ten rengine uyumlu renkler seçilmeli. Vücudu orantılı gösterecek tüm gece elbiseleri kusursuz görünmenizi elde edecektir. Onlarca elbise modeli olduğundan arasından yapacağınız seçimlerde modellerin hangi hatlarınızı kamufle edeceğini, dikkatleri nereye toplayacağını bilmelisiniz.

• Gece elbisesi seçerken elbisenin yakasına dikkat etmeniz gerekiyor. V yaka omuzları olduğundan dar, göğüsleri de olduğundan minik gösterir. Bu modeller en fazlaca atletik vücut tipine yakışıyor.

• Düşük yaka ve kayık yaka modeller omuzları geniş göstereceği için zayıf hanımefendilerin tercihleri içinde yer almalı. Eğer normalden daha zayıfsanız tek omuz ve volanlı kollar şeklinde modeller tam size bakılırsa.

• Yırtmaçlı gece elbiseleri tüm dikkati bacaklarda toplayacağı için bacakları ince hanımefendilerin seçimleri içinde olmalı.

• Kabarık etekler hacimli gösterse de şişman hanımefendilerin da orantılı görünmek için bu biçim gece elbiselerini seçmesi gerekebilir. Eğer basen bölgesi omuzlara bakılırsa daha minik kalıyorsa kabarık gece elbisesi orantılı gösterecektir.

• Drapeli elbiseler her bayanı olduğundan daha şişman gösterir. Hacimli göstermek istediğiniz bir bölgeyi ön plana çıkarmak için drapeli modeller seçebilirsiniz. Beli drapeli elbiseler kum saati vücut tipi için uygundur.

Beyaz Gece Elbisesi Iyi mi Kombinlenir?

Gece elbisesi modelleri reyonlarda renk renk karşımıza çıkarken beyaz şıklığından vazgeçemiyoruz. Mezuniyet, akşam yemeği, yılbaşı partisi şeklinde hususi gecelerin tümünde beyaz elbiseler bambaşka görünüyor. Bu senenin en trend beyaz elbise modelleri mini boy, tek kollu, volanlı elbiseler. Beyaz elbiseler hanımefendileri olduğundan daha şişman göstereceği için bu modeller zayıf hanımefendilerin seçimleri içinde olmalı.

Mezuniyet elbisesi tercihiniz beyazsa kombin yaparken renkli ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Pudra pembesi, sarı ve kırmızı stilletto mütevazi görünümün yanı sıra daha renkli ve şık görünmenizi elde edecektir. Çanta seçiminizi zincirli omuz çantalarından yana yapabilirsiniz.

Beyaz gece elbiselerini düğünler haricinde her yerde giymek mümkün. Elbiselerin zarif görünümü kombin kolaylığı da sağlamış olduğu için tüm tercihlerinizi beyaz renklerden yana yapabilirsiniz. Mini gece elbiseleri tercih ettiğinizde ayakkabıyı saydam yada ten rengi kullanmanız daha doğru olacaktır. Çanta seçiminiz de daima sadelikten yana olmalı.

Gece Elbisesinde Trend Renkler Neler?

Yeni sezonun en trend gece elbisesi modelleri ekru, beyaz ve gri renklerden oluşuyor. Kırmızı renklerin de ön plana bu sürem elbiselerin tasarımları oldukça zarif görünüyor. Siyah elbise modelleri içinde mütevazi siyah gece elbiseleri popülerliğini kaybediyor. Payetli ve pullu siyah tasarımlarla daha çağıl görünebilirsiniz. Pudra pembesi de bu senenin gece elbiselerinde en fazlaca kullanılan renklerden biri.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir