Gelin Buketi Modelleri
Gelin Buketi Modelleri

Gelin Buketi Modelleri

Onlarca buket arasından sizin için anlamlı olan çiçekleri seçebilir ve en mutlu gününüze ayrı bir anlam katabilirsiniz.

Gelin Çiçeklerinin Anlamlarını Biliyor Musunuz?

Gelin buketinde kullanılan çiçeklerin hepsi ayrı anlamlar ifade ediyor. Geçmişte çiçekler iletişim aracı olarak kullanılmış ve her çiçeğe değişik bir anlam yüklenmişti. Siz de gelinlik buketi seçerken bu anlamları bilerek hususi gününüze değişik anlamlar katabilirsiniz.

• Güllerin ne anlama geldiğiniz tamamımız biliyoruz sadece gene de gelin adaylarına hatırlatmakta yarar var. Kırmızı gül aşk, beyaz gül masumiyet, pembe gül ise aşk ilanıdır. Gelin buketinde aşkınızı ve masumiyetini temsil edecek kırmızı ve beyaz gülleri kullanabilirsiniz.

• Saf ve masum bir aşkı bulduysanız gelin çiçeğinizde masumiyetin sembolü olan orkide tercih edebilirsiniz. Oldukça zarif görünen bu çiçekler en güzel aksesuarlardan biri olacaktır.

• Lilyum çiçekler de güller şeklinde değişik anlamlara geliyor. Oldukça hoş görünen bu çiçekler içinde sarı renk itimatı temsil ediyor. Turuncu ise hususi biri olduğunuzu ifade ediyor. Saf ve temiz duyguların rengi değişmiyor ve beyaz olarak kalıyor.

• Geleceğe dair umutlarınızı yeşerten aşkı bulduğunuza bakılırsa ümit sembolünü buketlerde kullanabilirsiniz. frezya çiçekler umudu temsil ediyor.

Naturel Çiçekli Buketler Kullanışlı Mı?

Naturel çiçekli buket modelleri gelinlik buketinin geleneğini devam ettiriyor ve oldukça zarif görünüyor. Bu buketler suni modeller kadar kullanışlı olmasa da günümüzde yalnız çekimlerde kullanılan buketleri kolaylıkla kullanabilirsiniz. Naturel çiçekli gelin buketlerinin muhafaza etmek zor olacağı için ondan sonra evinizin baş köşesine koyamazsınız. Hatırası kalsın istiyorsanız seçimlerinizi suni tasarımlardan yana kullanmalısınız. Suni gelin buketi modelleri günümüzde fazlaca değişik tasarımlara haiz olduğundan aradığınız tüm modellere ulaşabilirsiniz.

Suni Modeller Içinde Trendler Neler?

Suni gelin buketi hem daha kullanışlı hem de hatıra olarak kalacağı için gelin adaylarının daha fazlaca tercih etmiş olduğu modeller içinde yer ediniyor. Bu çiçekler içinde trendlerse kahve ve bej tonlarının kullanıldığı naturel buketler. Eğer gelinliğinizi mütevazı modellerden yana tercih ettiyseniz bu tonlarda çiçekler elinize fazlaca yakışacak.

Gelin buketleri geçtiğimiz yıllara bakılırsa değişiyor ve el çiçekleri klasik buketlerin yerini alıyor. Bir çember üstünde kullanılan detaylar ve işlemeler altında çiçek kullanılan buketler sezonun en popüler modelleri. Bu modeller arasından yapacağınız renk seçimleri ise gold rose çember, mor çiçekler olabilir.

Güz Gelinleri Iyi mi Buketler Seçmeli?

Gelin buketi modelleri ne vakit evlendiğinize bakılırsa de değişiklik gösteren buketlerdir. Güz gelini olacaksanız gelin buketinde ne olursa olsun mevsim yansımalarını göstermelisiniz. Kuru yapraklar, solgun renkli çiçekler ve bej tonlarında iple sarılan bir buket… Tam olarak sonbaharı simgeleyen bu modeller oldukça revaçta.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir