Gelin Çiçeği Modelleri
Gelin Çiçeği Modelleri

Gelin Çiçeği Modelleri

Gelinlik modelleri, ayakkabı, aksesuar derken kafanızın ne kadar karıştığını kestirmek oldukça kolay. Gelin çiçeği seçerken düşüneceğiniz onlarca şey olduğundan seçimizi kolaylaştıracak mükemmel fikirlerimiz var.

Gelin Çiçeği Iyi mi Seçilmeli?

Geçtiğimiz yılların gelin adaylarının beyazı ne kadar sevdiğiniz oldukça iyi biliyoruz. Baştan sonrasında tüm detayların saf beyaz renklerden oluştuğu seçimlerle vedalaşmak en hususi günümüze renk kattı. Onlarca gelin çiçeği modeline yer verilirken seçim yapmanızı kolaylaştıracak detayları paylaşmak istedik.

Ilk olarak gelin buketi bir tek havaya atmanız için değildir. Gelin buketleri İngiltere’de ortaya çıkan ve hala kullanılan en güzel aksesuarlardan biridir. Ortaya çıkış hikayesi ise oldukça garip. 16. Yüzyılda insanoğlu senelik banyolarını yapmış olup haziran ayında evliliğe ilk adımını atıyordu. Gelinler kokularını güzelleştirmek için ellerine organik çiçekler alıyordu. Zaman içinde bu çiçekleri taşımak için keseler yapılmış ve günümüze gelene kadar birçok buket modeli ortaya çıkmıştır.

Bu takıları seçerken hangi mevsimde evleneceğiniz oldukça mühim. Güz gelini olacaksanız güz buketler tercih edebilirsiniz. Yaz gelini olacaksanız canlı renklerden yana seçim yapmalısınız. Eğer olağan dışı olmak isterim diyorsanız vintage modellere göz atabilirsiniz. Gelin buketinin hatırası kalsın diyorsanız günümüzde oldukça hoş tasarımlara haiz suni modeller de bulabilirsiniz.

Trend Gelin Buketi Modelleri Neler?

Her sürem trendler değişirken gelin buketi modelleri oldukça değişik tasarımlarla ön plana çıkıyor. Geçtiğimiz yıl bej ve kahve tonlarının kullanıldığı organik buketler oldukça revaçtaydı. Bu yıl da kullanılacak buketlerde organik görünümlere yer veriliyor. Eğer gelinlik seçiminiz mütevazı tasarımlardan yana olduysa bu buketleri tercih edebilirsiniz.

Gelin el çiçeği bu senenin en trend modeli olarak karşımıza çıkıyor. Son yıllarda yurt haricinde sıkça kullanılan çember buketler ahşap ve metal çemberlerle tasarlanmış. Çemberin çevresinde kullanılan yaprak tasarımlarıyla beraber altında yoğun çiçek detaylarına ver verilmiş. Hacimli eteklerle gösterişini kaybedecek bu buketleri A kesim ve düz kesim gelinliklerle kullanabilirsiniz.

Bohem Gelin Çiçeği Kullanılır Mı?

Gelin buketlerinde çiçeklerin rengi mühim olmasıyla birlikte arka fon modelleri de önemlidir. Bu fonların renkleri ve tasarımları buketlere bambaşka bir görünüm kazandırıyor. Bohem gelin buketleri son yılların en popüler seçimleri içinde içeriyor. Klasik buketlerde çiçekler bir kurdele yada heybetli bir kumaşla sarılıyor. Çiçekler hareketli olmasıyla birlikte kullanılan kumaşlarda hareketli olduğundan fazla bir görünüme sebep oluyordu. Yeni trendler içinde ise çiçeklerin makrome ve iplerle tutturulduğu buketler öne çıkıyor.

Çiçek Renkleri Iyi mi Olmalı?

Gelin buketi modelleri günümüzde bayağı fazla olduğundan aradığınız her renkte suni modeller bulabiliyorsunuz. Eğer organik çiçekler kullanmak istemiyorsanız mor, turuncu, kırmızı benzer biçimde canlı renkli çiçekler seçebilirsiniz. Son zamanların en trend renklerinden önde gelen mor ve tonları oldukça hoş bir görünüm sağlıyor.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir