Gelinlik Seçerken Bunlara dikkat Edin
Gelinlik Seçerken Bunlara dikkat Edin

Gelinlik Seçerken Bunlara dikkat Edin

Her hanım değişik vücut tipine haizdir. Naturel olarak seçeceği gelinlikte kendi vücut tipine uygun olmalıdır. Bu şekilde en hususi gününde ışıl ışıl parlayacaktır.

VÜCUT ŞEKLİNE GÖRE GELİNLİK SEÇME

Her hanım gelinlik giymenin hayalini kurar. Sevdiğiniz insanoğlunun size evlilik teklifi etmesiyle gelinlik giyinmek artık hayal değil hangi gelinliği seçeceğiniz sizde telaş yaratacaktır. Kendinize uygun gelinlik modelini seçerken kendi vücut yapınızı iyi bilmeniz gerekir ki size yakışan gelinliği seçebilin. İlk olarak başkasına yakışan size yakışacak düşüncesinde olmayın. Başkasında güzel duran gelinlik siz de güzel durmayabilir.

GELİNLİK SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

ELMA TİPİ

Eğer elma vücut yapısına sahipseniz kalınca bir karın ve bel bölgesine sahipsinizdir. Elma vücut tipi, V yaka kesimin fazlaca yakıştığı vücut tipidir. Kalçanızı ve karın bölgenizi fazlaca sarmayan modelleri tercih etmelisiniz.

ARMUT TİPİ

Armut tipi bir vücut yapınız var ise göğüsler ufak olabilir. Beli ince ve kalça ve basenler geniştir. Sizin belinizi gelinlik seçimi yaparken öne çıkarmanız gerekir. Bu yüzden prenses model gelinlikler sizin için oldukça idealdir.

KUM SAATİ

Kum saati vücut tipi denilen kısaca 90-60-90 ölçülerindeyseniz giyindiğiniz her gelinlik modelini size fazlaca yakışacaktır. Balık gelinlik modelleri oldukça iddialıdır ve eğer fazla kilonuz yoksa tercih edebilirsiniz.

KISA BOYLULAR NASIL GELİNLİK TERCİH ETMELİDİR?

Kısa boylu bayanlar gelinlik tercihlerini A kesim olandan yana kullanmalıdır. Bu modelde gelinlik bel kısmından sonrasında bollaşır. Fakat aşırı kabarık bir görüntü oluşturmaz. Eğer orta boyluysanız balık modellerini tercih edebilirsiniz.

Değişik bir model gelinlik giyinmek isteyenlerse mini gelinlikleri tercih edebilirler. Sona zamanlarda mini gelinlikler oldukça trend.

KİLOLU KADINLAR NASIL GELİNLİK SEÇMELİDİR?

Vücut tipiniz ne kadar güzel olursa olsun fazla kilolar daima rahatsız edicidir. Kısa boylu hanımlarında tercih etmesi tavsiye edilen A kesim gelinlik modeli şişman bayanlar için oldukça ideal bir tercih olacaktır. Ya da göğüs kısmında aşağıya doğru uçuşan modelleri tercih edebilirsiniz. Bu modeller fazla kiloları kapatıp istediğiniz görüntüye ulaşmanızda destek olacaktır.

İLİşKİLİ HABERLER Renkli Gelinlik Ayakkabıları

Renkli Gelinlik Ayakkabıları

Renkli Gelinlik Modelleri

Renkli Gelinlik Modelleri

Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Rüyada Gelinlik Giymek

Rüyada Gelinlik Giymek

İLİşKİLİ GALERİLER Sinema Tarihinin En İkonik Gelinlik Modelleri

Beyazperde Tarihinin En İkonik Gelinlik Modelleri

2020 Yılında Evlenecek Olan Kızlar Bu Gelinliklere Bakmadan Gelinlik Seçmeyin!

2020 Senesinde Evlenecek Olan Kızlar Bu Gelinliklere Bakmadan Gelinlik Seçmeyin!

Gelinlikte En Yeni 8 Rahibe Duvak Modeli

Gelinlikte En Yeni 8 Rahibe Duvak Modeli

2020 Yılına Damga Vuracak Organik Gelinlikler!

2020 Yılına Damga Vuracak Organik Gelinlikler!

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir