Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?
Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelin adaylarının vücut tiplerini tanıması ve gelinlik seçimi yaparken en ince detaylarına kadar düşünmesi gerekiyor.

Tesettür Gelinlik Seçimi Iyi mi Yapılmalı?

2020 sezonunun trend gelinlikleri içinde vintage gelinlikler ön plana çıkıyor. Sezonun trendlerini yakalamak ve çağıl bir görünüm kazanmak için vintage gelinlikler tercih edebilirsiniz. Fırfırlı ve kat kat tül etekli bilgileri olan bu gelinlikler zayıf gelin adaylarının kusursuz bir görünüm elde etmesini sağlıyor.

Tesettür gelinlikler vücudun tamamını muhafaza etmiş olduğu için hem mütevazı hem hareketli gelinlikleri kolaylıkla tercih edebilirsiniz. Popülerliğini asla kaybetmeyen prenses model ve A kesim gelinlikler zayıf gelin adayları için doğru seçimler olacaktır. Normalden daha şişman gelin adayları taşlı, fırfırlı ve volanlı gelinliklerden uzak durmalı. Tesettür gelinlik seçimlerinde gelinliğin ön plana çıkması için hareketli duvaklardan uzak durulması gerekiyor. Heybetli aksesuarlardan da kaçınarak kusursuz bir gelin olabilirsiniz.

Dekolteli Gelinlik Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelinlik seçerken nelere dikkat edilmeli; vücut tipinize uygun, olduğunuzdan daha şişman yada daha zayıf görünmeyeceğiniz modeller tercih etmeniz gerekiyor. Vücut hatlarınızı dikkate alarak dekolte vereceğiniz bölgeyi doğru seçmelisiniz. Dekolteli gelinlik modelleri içinde revaçta olan sırt dekoltesini tercih ederek sezonun trendlerini yakalayabilirsiniz.

Dekolteli gelinlik seçimi yaparken bir tek bir bölgeyi ön plana çıkarmalısınız. Hem üst hem alt detaylarda dekolte olması gelinliğin sönük kalmasına ve bir tek vücut hatlarınızın ön plana çıkmasına niçin olur. Yırtmaçlı gelinlik tercih ediyorsanız kollu ve yakası düşük olmayan modelleri seçmelisiniz. Geniş bir sırt dekoltesinde de yaka seçiminiz düşük olmamalı. Geniş omuzlara sahipseniz straplez prenses model tercih edebilirsiniz.

Hangi Gelinlikler Daha Zayıf Gösterir?

Dolgun vücut hatlarınızı kapatmak için ilk olarak iyi mi bir fiziğe haiz olduğunuza dikkat ederek model belirlemelisiniz. Doğru gelinlik seçimleriyle orantılı bir görünüm elde edebilirsiniz. Dolgun göğüslere ve vücudunuza oranla kalınca kollara sahipseniz ince görünmek için ince dantel detaylı kollu gelinlikler tercih etmelisiniz. Kayık ve düşük yaka şişman gelin adaylarının uzak durması ihtiyaç duyulan modellerdir.

Hacimli, volanlı, fırfırlı, taşlı gelinlikler her hanımı olduğundan daha kalınca gösterir. Bu yüzden etek seçiminde A kesim modelleri ve mütevazı tasarımları seçmelisiniz. Beliniz kıvrımlı ve inceyse prenses model tercih ederek belinizin inceliğini daha çok ön plana çıkarabilirsiniz. Eşit vücut hatlarına sahipseniz seçimleriniz ne olursa olsun düz kesim gelinliklerden yana olmalı.

2020 Gelinlik Trendleri Neler?

Gelinlik seçerken nelere dikkat edilmeli; çağıl bir görünüm kazanacağınız ve vücut hatlarını orantılı gösteren modeller seçmeye itina göstermelisiniz. 2020 gelinlik trendleri içinde volanlı kollar, fırfırlı ve tüllü dökümlü etekler, dantel işlemleri ön plana çıkıyor. Vintage gelinlik modelleri de yeni sezonun en trend gelinlik modelleri içinde.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir