Göz Makyaj Modası
Göz Makyaj Modası

Göz Makyaj Modası

Makyaj trendleri geçmişten bu yana büyük değişimler geçirdiği benzer biçimde her sürem karşımıza değişik trenler çıkıyor.

Günlük Göz Makyajı Trendleri Neler?

Günlük göz makyajı yapmak için ihtiyacınız olan yalnız bir tane far paleti. Toprak tonlarından oluşan bir far paleti alarak günlük hayatta istediğiniz tüm görünümleri elde edebilirsiniz. Renkli gözlere sahipseniz koyu tonları tercih edebilir ve göz renginizi ön plana çıkarabilirsiniz. Günlük göz makyajı yapmak için adım adım izleyeceğiniz yolları öğrenerek bir süre sonrasında ustalaşmış makyajlar yapabilirsiniz.

• Günlük göz makyajı yaparken göz çevresinde ne olursa olsun likit kapatıcı kullanın.

• Makyaj yapmadan ilkin far bazını göz kapaklarınıza nazikçe yedirin.

• Göz makyaj modasını yakalamak için seçeceğiniz tonlar toprak tonları olmalı. Kıyafetlerinize ve göz renginize bakılırsa uyumlu bir ton seçtikten sonrasında far fırçası ile göz kapaklarına dağıtın.

• Günlük kullanım için bir tane kalınca karıştırma fırçası bir tane ince uçlu gölge fırçası kullanmanız kafi.

• Katlanma bölgelerini seçtiğiniz tonun bir üstü ile doldurun.

• Göz makyajını tamamlamak için kirpik diplerini doldurmanıza gerek yok. Günlük makyajlarda yalnız hafifçe bir rimel sürmeniz kafi olacaktır.

Dumanlı Göz Makyajı Iyi mi Yapılır?

Göz makyaj modası denilince birçok kadının aklına dumanlı göz makyajı gelmiştir. Son zamanların en sevilen ve en havalı modellerin olan dumanlı göz makyajını birkaç denemeden sonrasında kolaylıkla yapabilirsiniz. Dumanlı göz makyajı yapmak için ilk olarak birbirine yakın tonlardan oluşan iki tane far belirlemeniz gerekiyor. Trend görünmesi içim şeftali tonları ve toprak tonları tercih edebilirsiniz.

Far karıştırma için 2 tane fırça kullanmanız daha kolay işlem yapmanızı elde edecektir. Dumanlı göz makyajı yaparken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan en mühim nokta farların birbiri ile iyice karışması. Birbirine yakın tonları belirledikten sonrasında karıştırma fırçası yardımı ile gözünüze sürebilirsiniz. Bitiş noktasında yukarı doğru bir çerçeve oluşturarak göz altlarını da farla doldurabilirsiniz.

Islak Göz Makyajı Iyi mi Yapılır?

Islak göz makyajı sezonun en sevilen makyajları içinde. Geçtiğimiz sürem ıslak ten makyajı karşımıza çıkmış ve oldukça sevilmişti. Bu sürem göz makyajında da karşımıza çıkan ıslak görünümü elde etmek oldukça kolay. Bunun için ihtiyacınız olan yalnız metalik kremler yada farlar.

Göz makyaj modası yakalamak için istediğiniz renkte metalik far kullanabilirsiniz. Islak etkiyi artıran jel aydınlatıcılar da seçimleriniz içinde olmalı. Göz çevresine aydınlatıcı likit kapatıcı uyguladıktan sonrasında far sürmeye başlayabilirsiniz. Metalik farların fazlaca dağılmaması hatta kalıp benzer biçimde durması gerekiyor. Bu yüzden yalnız göz kapaklarınıza sürdükten sonrasında parlaklık tesirini çoğaltmak için aydınlatıcı jel sürebilirsiniz. Dudak balmı da istediğiniz parlak görünümü elde etmenizi elde edecektir.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir