Gri Renkli Saç Önerileri
Gri Renkli Saç Önerileri

Gri Renkli Saç Önerileri

Son yıllarda saçlarda sıradışı renklerin yaygınlaşması ile beraber gri renkli saçlar da yaşamımıza girmiş bulunuyor. Oldukça marjinal görüntüler yakalanabildiği benzer biçimde gri saç ile nefes ve fena görünebilmeniz de mümkün.

Gri Renkli Saç Kimlere Yakışır?

Ilk olarak saçlarınızı gri rengine boyatacaksınız giyim tarzınızın bayağı olmasında yarar var. Gri saçlar oldukça marjinal bir görüntü oluşturduğu için bayağı bir giyim ile uyumlu olmayabilir.

Gri renkli saç önerileri içinde söyleyebileceğimiz ikinci unsur her gri tonunun her cilt ile uyumlu olmadığıdır. Saçlarınızı gri yapmadan ilkin kendinize yakışacak olan gri tonunu doğru belirlemeniz ehemmiyet arz ediyor. Bunun için ilk olarak cilt renginizi ve cilt alt tonunuzu bulmanız gerekiyor. Bunun için bileğinizin içindeki damarlarınızdan yardım alabilirsiniz. Damarlarınız mavi ve mor renklerde ise daha soğuk griler, yeşil renktelerse metalik gri benzer biçimde daha parlak griler cildinizle daha uyumlu olacaktır. Doğru tonu bulduktan sonrasında uygulama işlemine geçebilirsiniz.

Gri Renkli Saç Iyi mi Boyanır?

Gri renkli saç önerileri mevzusunda söyleyebileceğimiz en mühim şey saç boyanmadan ilkin açıcı uygulanması gerektiği. Açık bir renk olan gri rengi kahverengi, siyah benzer biçimde saçların üstünde tesirini göstermez. Eğer saçlarımız fazlaca koyu bir renge haiz ise açıcı işlemine birkaç kere tekrarlamanız gerekebilir. Fakat saç açma işlemi saçınıza zarar verebileceğinden bu işlemi oldukça dikkatli bir halde yapmalısınız. Eğer işlemi kuaförle yaptırmayacaksanız açıcınızın kullanım talimatlarını kesinlikle okuyup doğru bir halde uygulayın. Eğer saç açma işlemini birkaç kere yapmanız gerekirse üst üste yapmak yerine birkaç gün bekleyerek tekrarlayın.

Açma ve boyama işlemlerini yaparken cildinizin zarar görmemesi için eldiven kullanmayı ihmal etmeyin. Uygulama anası ufak bir bölge de alerji testi yapmayı da atlamayın.

Saçınızı boyamadan ilkin saç çizgimize ve kulaklarınıza süreceğiniz bir vazelin cildinizi boyamanızı engelleyecektir.

Vazelin işlemini geçtikten sonrasında boyayı kullanma talimatlarına uygun olarak bir fırça yardımıyla saçınıza uygulayıp talimatta belirtilen süre kadar beklettikten sonrasında gri saçlara haiz olabilirsiniz.

Gri Saçlar İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gri saç rengi önerileri ile ilgili söyleyebileceğimiz en mühim maddeler saç renginin korunması ile ilgili olacaktır. Bunun için renk koruyucu saç maskelerinden yardım alabilirsiniz. Rengini koruması için saçı fazlaca sık yıkamamak da ehemmiyet taşımaktadır.

Saçının rengini koruması ve turunculaşmaması için gri ve mor şampuanlardan kullanmanız yararlı olacaktır.

Gri saçlarınızın daha parlak görünmesi için saçlarınızı ayda bir kere limonlu su ile yıkayabilirsiniz.

Gri saç yapmak için uyguladığınız açıcı ve boyalar saçınızın nemini kaybederek kurumasına sebep olabilir. Bunun için nemlendirici özellikli saç kremleri ve maskeler kullanmanız gerekecektir.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir