Gümüşlük Dekorasyonu
Gümüşlük Dekorasyonu

Gümüşlük Dekorasyonu

İlk kullanılmaya başlandığı zamanlar gümüş eşyaların sergilenmesi amacı vardı. Günümüzde ise oldukca fazla kullanılmamaktadır. Kullananlar tarafınca da çoğu zaman mühim eşyaların konulması ve züccaciye ürünlerinin saklanması amacı güdülmektedir. İçerisinde bardak ekibi, tabak ekibi benzer biçimde ürünler sergilenir.

Günümüzde oldukca fazla kullanılmıyor olsa da hala bazı insanoğlu tarafınca tercih edilmeye devam ediliyor. Ikimiz de bu yüzden bu yazımızda hala evinde gümüşlük dekorasyonu yapmayı tercih edenler için dekorasyonun iyi mi olması gerektiği ile ilgili bazı bilgiler vermeye çalışacağız. İşte gümüşlük dekorasyonu ile ilgili detaylar…

Hangi Gümüşlük Tercih Edilmeli?

Günümüzde evlerde gümüşlük fazla tercih edilen bir mobilya olmasa da hala sınırsız seçeneği bulunan bir mobilya olma özelliği taşıyor. Isterseniz aynalı olanlarını isterseniz ahşap kapakları olanlarını isterseniz de cam vitrin şeklinde olanlarını tercih edebilirsiniz. Hangi gümüşlüğü tercih edeceğinizi hangi amaçla kullanacağınıza karar vererek seçmeniz daha doğru olacaktır.

Amacına uygun bir gümüşlük seçildikten sonrasında bulunmuş olduğu odadaki mobilyalarla uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Genel anlamda salon takımları içinde ekip ile uyumlu olan gümüşlükler bulunmaktadır. Hadi hadi eğer ayrı ayrı almayı tercih ettiyseniz renginin ve gümüşlüğün yapıldığı malzemenin öteki mobilyalarla aynı olması size dekorasyonda kolaylık elde edecektir.

Hangi Gümüşlük Iyi mi Kullanılmalı?

Ahşap kapakları olan gümüşlükler çoğu zaman içinde evde yer kaplayan yastık, yorgan takımları, çarşaf takımları, masa örtüleri benzer biçimde ürünleri saklamak için kullanıyor. Normal olarak bunlar haricinde evde kalabalık yapmasını istemediğiniz başka eşyalarımızı da bu ahşap kapaklar arkasına saklayabilirsiniz.

Cam kapaklı olan bir gümüşlük tercih ettiyseniz gümüşlüğünüzü amacına uygun olarak gümüş eşyalarınızı sergilemek için kullanabilirsiniz. Gümüş eşyaları bulunmayanlar çoğu zaman konuk için kullandıkları porselen yiyecek takımları, kahve fincanı setleri, güzel bardak takımları benzer biçimde eşyalarını sergilemektedirler. Bunların haricinde çiçeklik, çerçeve fotoğraflar, suni çiçekler, gümüş yada gümüş olmayan biblolar ve çeşitli süs eşyaları gümüşlükleri süslemek için kullanılabilir.

Günümüzde gümüş eşyaları yada misafire ayrılan eşyaları gümüşlükler içinde sergileme geleneği fazla devam etmediği için çoğu zaman sergilenen eşyalar fotoğraflar yada süs eşyaları durumunda olmaktadır.
Aynalı olan gümüşlükleri tercih ettiyseniz hem süsleme için sen de evde fazlalık olan eşyalarınızı kaldırmak için kullanabilirsiniz. Genel anlamda alt kısmı kapalı ve iç göstermeyen kapaklardan yapılır. Dolap şeklinde bu gümüşlüğün üst tarafında ise geniş bir ayna bulunur. Dolabın kapaklı kısımlarına eşyalarınızı yerleştirdikten sonrasında aynanın ön tarafını sevdiğiniz eşyalar ile dekore edebilirsiniz. Isterseniz çiçeklik içinde birkaç çiçekle ortama doğallık kazandırabilirsiniz. Isterseniz de sevdiğiniz fotoğrafları ortamla uyumlu çerçevelerde beraber bu kısma yerleştirebilirsiniz.
Oldukca fazla tercih edilmiyor olsa da bilhassa geniş salonu bulunan evlerde hala gümüşlük dekorasyonu güzel sonuçlar elde edebilmek mümkün.

İLİşKİLİ HABERLER Gri Duvar Kağıdı Dekorasyonu

Gri Duvar Kağıdı Dekorasyonu

Gri Salon Takımı Dekorasyonu

Gri Salon Ekibi Dekorasyonu

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir