Günlük Makyaj Önerileri
Günlük Makyaj Önerileri

Günlük Makyaj Önerileri

Gün ışığında günlük makyaj yapmak oldukça zor ve zahmetli bir oyundur. Çoğumuz kusurları örtmek ve iş yaşamı için daha güzel, daha uyanık ve daha prezantabl görünmek için makyaj yapıyoruz. Sadece, uygulanacak yanlış renkleri, formülleri ve ürünleri seçmek size bir fenalık olarak geri dönebilir. Bunun aksine sert, bitkin ve yerinde görünmemenizi sağlar.

Günlük makyaj için en uygun olan birkaç mevzuyu yazımızda ele alacağız.
Günlük makyajın ilk kuralı kendi başına makyajı içermez, sadece tüm makyajın uygulanmış olduğu temel: cildiniz. Ne yapmış olursanız yapın, geri kalan ürünlerinizi uygulamadan ilkin cildinizi devamlı güneş koruyucular ile korumak önemlidir.

Bazı hanımefendiler bu adımı atlıyor, sadece ağır kokulu güneş koruyucuları kullanmadan da güneşten korunmanın kolay yolları vardır. 15+ unsur benzer biçimde güneş koruyucu nemlendiriciler yada ince tabakalı güneş koruyucu ile oldukça çeşitli sıvı temeller yaratabilirsiniz.

Yada bir toz güneş kremi kullanmakta bir çözüm olabilir. Bu biçim ürünleri, makyajınızı bozmadan gün süresince tekrardan uygulamak kolaydır. Bazı istisnalar olsa da, çoğunlukla gün ışığında karanlık astardan uzak durmak gerekir.

Tamamımız gözlerimizi ön plana çıkartmak ya da patlatmak için makyaj yapmayı severiz, sadece karanlık astarlar günlük makyaj için oldukça ağır olabilir. “Bunun yerine, gözlerinize anlam vermek ve onları ön plana çıkartmak için parlak ışıltılı gölgeler kullanın. Gözlerinizi göze çarpan mükemmel bir siyah maskara ile bir tüm haline getirmeniz makyaja bambaşka bir yön verecektir.
Yanaklar ve elmacık kemikleri için Nude krem gölgeleri benzer biçimde ışıltılı kremleri parlak pembe, şampanya, mor yada şeftali tonlarında bir allıkta tercih edebilirsiniz.

Bilinenin aksine günlük makyajın devamlı saydam bir ruj yada parlak organik görünümle ilgili olması gerekmez. Görünümünüzün odağını krem formülünde parlak bir ruj uygulayabilirsiniz. Bu, görünümünüze ışık ve yaşam getirecek ve sizi iyi bir halde ön plana çıkaracaktır. Krem formülü seçmek, mat rujlar yerine daha kolay rötuşlar sağlar.

Dudak astarını yapmamanızı ve ürünü direkt tüpten uygulayarak parmağınızla sürmenizi önerilir. Bu, günlük makyaj için muhteşem bir halde uygun hale getirilmiş, canlı bir görünüm verecektir.

Eğer bir takma kirpik tutkunuysanız takma kirpikler gündüz için oldukça fazla ve abartılı olacaktır. Bunun yerine, kirpiklerinizi kıvırın ve uçlara hacim veren maskara ile kökten uca kadar uzayan maskaralarının iyi bir kombinasyonunu kullanın. Kirpikleriniz oldukça seyrek iseniz ve bazı ince kirpik protezleri uygulanabilir.

Günlük Makyajda Aydınlatıcı Kullanımı
Günlük makyajda aydınlatma, düzmece özelliklerin yanılsamasına katkıda bulunur. Bunun yerine, kendinize bir ışıltı vermek ve kemiklerinizi belirginleştirmek için ince bronzlaştırıcı ve vurgulayıcıları tercih etmeniz organik bir görünüm açısından daha yararlı olacaktır. Elmacık kemiğinin üzerine ince bir kontör çizgisi uygulayın ve ışıltısını tüm gün yansıtın.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir