Hamilelikte İdeal Kilo Alımı Ne Olmalıdır?
Hamilelikte İdeal Kilo Alımı Ne Olmalıdır?

Hamilelikte İdeal Kilo Alımı Ne Olmalıdır?

Günümüz şartlarında düzgüsel insanlarda olduğu benzer biçimde anne adaylarında da kilo kontrolü ve vitamin desteğinin mühim bir yere haiz bulunduğunu belirten Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Hilal Mutlu, hamilelik periyodu için anne adaylarına kilo kontrolü ve vitamin desteğinin kendileri ve bebeklerinin sağlığı açısından mühim bulunduğunu vurgulayarak tertipli muayeneye olmanın önemine değindi.

HAMİLELİKTE İDEAL KİLO ALIMI KAÇ OLMALIDIR?

Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Hilal Mutlu, “İdeal olan bir gebelik, 10-12 kilo ile bitmelidir. Gebeliğin ilk 3 ayında averaj yarım ile 1 kilo öteki aylarda ise 1-1,5 kilo alınması önerilmektedir. Bir anne adayının gebelik süresince düzgüsel kaloriye ek olarak günlük averaj protein, kalori ve kalsiyum ihtiyacı doğmaktadır.

Fetüsün kemik ve diş yapısı ile sıhhatli gelişimi açısından vitamin ve mineraller oldukca önemlidir. Sıhhatli bir gebelik periyodu geçirmek için gebeliğe ideal kiloda adım atmak gerekir. Her anne talibi hamile kalmadan 3 ay ilkin kesinlikle folik asit kısaca B9 vitamini desteği almalıdır. Anne karnındaki bebeğin sinir sistemi gelişiminde mühim bir yer tutan folik asidin gebelik süresince de alınması önerilmektedir” diye konuştu.

Diyetisyen Mutlu, bu mevzuda anne adaylarının kesinlikle hamilelik süreci içinde tabip kontrolünde olup, kendisine verilen kilo ve vitaminlerle ilgili ikazları kesinlikle dikkate almasının mühim bulunduğunu da söylemiş oldu.

İLİşKİLİ HABERLER Bulantıya Ne İyi Gelir Hamilelikte

Bulantıya Ne İyi Gelir Hamilelikte

Korona Zamanı Hamile Kalmak

Korona Zamanı Hamile Kalmak

Hamilelikte Yaz Aylarına Dikkat

Hamilelikte Yaz Aylarına Dikkat

İLİşKİLİ GALERİLER Gebeler İçin Daha Rahat Uyku Taktikleri

Gebeler İçin Daha Rahat Uyku Taktikleri

Bebek Sevincini Yarıda Kesiyor! Yalancı Gebelik Nedir?

Bebek Sevincini Yarıda Kesiyor! Yalancı Gebelik Nedir?

Gebelikte Bu Besinleri Tüketmeyin!

Gebelikte Bu Gıdaları Tüketmeyin!

İleri Yaş Gebelikte Alınması Gereken 6 Önlem!

İleri Yaş Gebelikte Alınması Ihtiyaç duyulan 6 Tedbir!

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir