Hamilelikte Yaşanan Problem: Bulanık Görme
Hamilelikte Yaşanan Problem: Bulanık Görme

Hamilelikte Yaşanan Problem: Bulanık Görme

Hamile olan insanoğlu bu süreçte rahatsız olabileceği birçok emare ile karşılaşmaktadır. Bu belirteler hamileliğin ilk ayarına daha fazlaca görülmektedir. Mide bulantısı, ellerde ve ayaklarda şişme, kilo alımı, sırt ağrıları ve gözlerde bulanıklaşma görülen bazı belirtilerden bazılarıdır.

Hamilelik dönemlerinde bulanık görme, neredeyse tüm bayanların yaşar. Fakat gözlerdeki kuruluk daha çok kaşınmaya niçin olarak bulanık görmeye niçin olabilir.

Deutsches Ärzteblatt International’ de gösterilen araştırmaya gore, hamilelikte görme bozuklukları ve göz rahatsızlıklarının görülme oranı ‘tir. Bu sorun çoğunlukla da zararsız olduğu belirlenmiştir. Bu görme bulanıklığı gebeliğin herhangi bir aşamasında olabilmektedir. Bu bulanıklık vücutta değişen hormon dengelerine bağlı olarak meydana gelmektedir.

HAMİLELİKTE NEDEN BULANIK GÖRÜLÜR?

Bu zamanda hormonlarda görülen değişmeler, vücutta fazla su tutulmasına niçin olabilir. Bu durum da görülmesi olası olan ödeme niçin olabilir. Gerçekleşen bu değişiklik, görünüşü de etkilemektedir.

Türk Oftalmoloji Dergisi’nde gösterilen bir araştırmaya gore, vücuttaki ödem korneada da su birikmesine niçin olarak bilhassa hamileliğin son haftalarında korneanın kalınlaşmasına niçin oluyor ve bu da bulanıklık görmeye niçin oluyor.

HAMİLELİKTE BULANIK GÖRME NASIL ENGELLENİR?

Bulanık görme ile yaşanmış olan problemlerde ilk olarak doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Yaşanılan her gebelik kişiye hususi olduğundan, yaşadığınız görme bulanıklığı sizin hamileliğinizin ilerleyişindeki etkenlere bağlıdır. Gün içinde telefon ekranına fazlaca bakmamak, gözleri dinlendirmek bu belirtinin azalmasına destek olacaktır.

Eğer lens kullanıyorsanız hamilelik döneminizde lens kullanmayı bırakmanızı tavsiye edilir. Onun yerine gözlük kullanabilirsiniz. Kullandığınız gözlüğün de yetersiz geldiğini düşünüyorsanız hekim kontrolüne giderek gözlüğünüzü değiştimelisiniz.

İLİşKİLİ HABERLER Hamilelikte Baş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Hamilelikte Baş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Hamilelikte Yaz Aylarına Dikkat

Hamilelikte Yaz Aylarına Dikkat

Hamilelikte İdeal Kilo Alımı Ne Olmalıdır?

Hamilelikte İdeal Kilo Alımı Ne Olmalıdır?

Ceyda Ateş’ten Hamilelik Açıklaması

Ceyda Ateş’ten Hamilelik Açıklaması

İLİşKİLİ GALERİLER Kabuğunun Çok Faydalı Olduğu Meyveler

Kabuğunun Oldukça Yararlı Olduğu Meyveler

Merve Boluğur Bebeklik Fotoğrafını Paylaştı

Merve Boluğur Bebeklik Fotoğrafını Paylaştı

Bu Besinler Damar Tıkanıklığının Önüne Geçiyor

Bu Besinler Damar Tıkanıklığının Önüne Geçiyor

Hindistan'da bombayla öldürülen hamile fil için ağlatan paylaşımlar

Hindistan’da bombayla öldürülen hamile fil için ağlatan paylaşımlar

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir