Her burcun gönlünde yatan bir çiçek var
Her burcun gönlünde yatan bir çiçek var

Her burcun gönlünde yatan bir çiçek var

Ne vakit sevdiklerimizi mutlu etmek ve yüzlerini gülümsetmek istesek rengarenk mis kokulu çiçekler imdadımıza yetişiyor. Bazen çiçek seçerken kararsız kalıyor ve armağan alacağımız kişiye en uygun çiçeği bulabilmek için dakikalarca düşünüyoruz. Bu şekilde anlarda doğru sonucu vermek ve tercih ettiğiniz çiçek ile sevdiklerinizin kalbinde güzel bir yer edinmek istiyorsanız burçlardan yardım alabilirsiniz. Burçların karakteristik özellikleriyle kişilerin çiçek zevkleri içinde sıkı bir ilişki bulunduğunu vurgulayan online çiçek platformu Osevio, burçların çiçek zevklerini açıklıyor.

Koç burcunun tercihi dayanıklı çiçekler

Ateş grubuna dahil olan Koç burçları yüksek enerjili ve kuvvetli karaktere haizdir. Hal bu şekilde olunca çiçek tercihleri de bu yönde şekilleniyor. Bilhassa beyaz ve kırmızının tonları koç burcunu en fazla etkileyen renkler içinde içeriyor. Eğer Koç burcu olan birine çiçek armağan edecekseniz sümbül, papatya ve gerbera tercih edebilirsiniz.

Boğa burcu canlı renklerdeki çiçeklerden vazgeçemiyor

Yaşamın güzelliklerine düşkün olan ve bir şeyin göze güzel duyu görünmesine ehemmiyet veren Boğa burçlarının tercihi canlı renklerdeki çiçeklerden yana oluyor. Aşkı, asaleti ve zarafeti temsil eden, değişik renkleriyle değişik anlamlar yansıtan lale; Boğa burcuna armağan edilecek çiçeklerin başlangıcında içeriyor. Bununla beraber aşkın sembolü olarak malum kırmızı gülü ve karanfili de seçenekler içinde değerlendirebilirsiniz.

Gül diyince akıllara İkizler burcu gelmeli

Duygusal yönleri kuvvetli olan İkizler burcu için romantizmin temsilcisi gül en doğru tercih oluyor. Kırmızı, sarı, pembe şeklinde değişik renkleri bulunan gül ile İkizler burcunu etkileyerek, ona kıymet verdiğinizi en iyi şekilde belli edebilirsiniz.

Yengeç burcu için narin çiçekler seçilmeli

Duygusal yapıları ve sevdiklerine düşkünlükleriyle en kırılgan karakterli burçlar içinde yer edinen Yengeç burcu için çiçek armağan ederken narin ve kırılgan çiçekler seçilmelidir. İlkbahar mevsiminde en güzel açan çiçeklerden kabul edilen zambak ve kuvvetli renklerdeki anemon çiçeği yengeç burcunun en fazlaca sevilmiş olduğu çiçekler içinde bulunuyor.

Aslan burcu ihtişamı seviyor

Kuvvetli bir karakteri haiz olan ve gösterişi seven Aslan burcu birine çiçek armağan etmek istiyorsanız, tercihiniz ne olursa olsun orkideden yana olmalıdır. Tüm asaletiyle görenleri kendine fanatik bırakan orkide, görkemli duruşuyla aslan burcunu kısa sürede etkileyebilir. Bilhassa doğada azca bulunan mavi orkide ile aslan burcu birinin kendisini eşi olmayan ve ayrıcalıklı hissetmesini sağlayabilirsiniz.

Başak burcu için bakımı kolay renkli çiçekler tercih edilebilir

Çalışkan, disiplinli ve ince ayrıntılara verdikleri ehemmiyet ile emek verme hayatlarında başarıya ulaşmış olan Başak burçları için ofis çiçekleri seçebileceğiniz en güzel çiçek alternatifleri içinde içeriyor. Ofis koşullarına uyumlu ve bakımı kolay olan margit çiçeği ve açelya Başak burcunun kalbinde ayrı bir yer edinmenizi sağlayabilir. İnce ve zarif düşünceli olan başak burçları aynı şeyi karşı taraftan da görmek ister. Bu yüzden başak burcu olan sevdiklerinizin hususi günlerini kaçırmamama dikkat etmelisiniz.

Dalya çiçeği ile Terazilerin yaşamını güzelleştirebilirsiniz

Güzel duyu ve güzellik kavramlarına düşkün olan Terazi burçları çiçeklere de hususi ilgi duyarlar. Bilhassa renkli, heybetli ve güzel duyu yönü ağır basan çiçekler tam olarak bu burca hitap ediyor. Yüzlerce çeşidi bulunan ve her ortama enerji katan dalya ya da öteki adıyla yıldız çiçeği ihtişamlı görüntüsüyle terazilerin gönlünde yer ediyor. Her yaprağı ince bir tasarım harikası olan bu çiçek ile terazi burcu sevdiklerinizin etrafına güzellik katabilirsiniz.

Dağ çiçekleriyle Akrep’in tabiat sevgisine ortak olabilirsiniz

Yaşamdan keyif almayı ve doğayla ilgilenmeyi seven akrep burçlarına çiçek alırken bu özelliklerini göz önünde bulundurmak doğru tercih yapmamıza destek verir. Dağlarda yetişen centiyane şeklinde dağ çiçekleri Akrep burçlarını etkilemekte oldukça başarılıdır. Bunun yanı sıra kırmızının albenisini en güzel şekilde yansıtan kırmızı karanfil de akrep burcu olan kişilere armağan edilecek çiçek alternatifleri içinde bulunuyor.

Yay burcunun tercihi zariflikten yana oluyor

Zarif ve narin kişiliğe haiz olan Yay burçları için çiçekler en doğru armağan seçeneklerinin başlangıcında geliyor. Yay burcu sevdiklerinize hususi günlerinde beyaz renkli zambak ya da leylak çiçeği armağan edebilirsiniz. Çoğu zaman saksı çiçeği yetiştirmek isteyen Yaylar için bakımı kolay olan menekşe de güzel bir tercih olabilir.

Oğlak burcu ile Amaril çiçeği içinde sıkı bir bağ var

Enerjileri asla bitmeyen, çalışmaktan yorulmayan ve zorluklara karşı kuvvetli bir duruş sergileyen Oğlak burcu olan kişilere verilebilecek en güzel armağan kamelya ve amaril çiçeğidir. Bilhassa zor durumlarda bile hızla büyüyen ve hiçbir koşulda güzelliğinden taviz vermeyen amaril çiçeği kuvvetli bir yapıya haiz olan Oğlaklar için ayrıcalıklı bir konuma haizdir.

Kova burcu için kışı seven çiçekler tercih etmelisiniz

Tarihsel olarak kış aylarının kırılmaya başladığı tarihlerde doğan kova burçları için en doğru seçenek kardelen olarak kabul ediliyor. Karda bile açabilen ve -15 aşama sıcaklıktan bile etkilenmeyen kardelen çiçeği ile Kova burcunu mutlu edebilirsiniz. Eğer başka bir alternatifi daha değerlendirmek isterseniz kartopu çiçeğine yönelebilirsiniz.

Balık burcunun çiçeği mis kokulu nergis

En duygusal burç denildiği vakit birçoğumuz aklına Balık burcu gelir. Duygusal olmalarıyla birlikte sıcakkanlı ve sevecen olan Balıklara çiçek armağan etmek istiyorsanız tercihiniz ne olursa olsun nergis çiçeğinden yana olmalıdır. Güzelliği simgeleyen ve etkisi altına alan kokusuyla bulunmuş olduğu ortamın atmosferini değiştiren nergis ile Balık burcu sevdiklerinizin kalbinde hususi bir yer edinebilirsiniz.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir