Her Cilt Tipine Uygun Maske
Her Cilt Tipine Uygun Maske

Her Cilt Tipine Uygun Maske

Her Cilt Tipine Uygun Maske

Her Cilt Tipine Uygun Renk Dengeleyici Maske
Zerdeçal maskeleri çoğu zaman her cilt tipine uygundur. Cilt tonunu eşitlemek ve ince çizgiler, koyu lekeler, yara izlerinin görünümünü azaltmak için kullanılır. Bal, hafifçe bir beyazlatma tesiri gösterirken, limon suyu ve yoğurt, ölü deriden kurtulmak ve yeni hücre oluşmasına teşvik etmek için hafifçe pul pul dökülür.
-1 çay kaşığı limon suyu
-1 yiyecek kaşığı bal
-1Yemek kaşığı yoğurt
-1/4 çay kaşığı zerdeçal tozu
Tüm malzemeleri ufak bir kapta karıştırın. Tüm yüzünüze ve boynunuza ince bir katman halinde uygulayın. 20 dakika dinlendirin ve ılık su ile durulayın. Maskeyi 1 hafta süresince tekrarlayın karışımı renk alanlarına sürerek günlük kir tedavisi olarak kullanın. Sonuçlar 2-3 ay sürecektir.

Akne Eğilimi Olanlar için Maske
Dermatologlar hem anti-inflamatuar hem de antibakteriyel bir olduğundan kabartma tozunu severler. Takviye edici olarak limon suyunu yatıştırıcı bal ile birleştirin ve akne kontrolüne destek olmak için yumuşak ve etkili bir maske elde edin.
-1 çay kaşığı limon
-1 yiyecek kaşığı bal
-1 çay kaşığı karbonat
Minik bir kaseye limon suyu, bal ve kabartma tozu ilave edin. İyice karıştırın yüz ve boyun üstünde hafifçe uygulayın. Gözlerinizin yakınındaki bölgeden uzak durun. Bunu cildinize sürterek ovalamayın. 15 dakika sonrasında maskeyi ilkin ılık suyla, sonrasında soğuk suyla çıkarın.
Limon suyu kullanırken dikkat edin: Limonun aydınlatıcı ve parlatıcı nitelikleri olmasına karşın, cildi ışığa duyarlı hale getirebilir. Yüzünüzü iyice durulayın ve kısa bir süre sonrasında güneşe çıkacaksanız 30+ güneş kremi kullanın.

Yağlı Ciltler İçin Yüz Maskesi
Kil maskeleri yağlı cildi denetlemek için mükemmel bir seçenek olacaktır. Bal, fazla yağı parçalamaya destek verir ve yüksek oranda emici kil, nazikçe peeling yaparken yağ tabakasını çıkarır. Organik yağları dengelemek için en iyi seçim kil’dir. Ek olarak akne eğilimli cildi tedavi etmek için anti bakteriyel özelliklere haizdir.
-1 çay kaşığı bal
-1 çay kaşığı Kil
-1 çay kaşığı elma sirkesi

Kil, bal ve elma sirkesini ufak bir kapta birleştirin (kil ile çalışırken asla metal kullanmayın). Yüz ve boyuna nazikçe uygulayın. 15 dakika sonrasında maskeyi ilkin ılık suyla, sonrasında soğuk suyla çıkarın.
Kırılgan Ciltler için Maske
Yeşil çay ve bal cilt kızarıklığı ve irin için büyü şeklinde çalışan iki bileşenidir. Bu yatıştırıcı kombo duyarlı ciltler için oldukça naziktir (endişeleniyorsanız cildinizin ufak bir yerinde yama testi yapın). Her iki bileşen de özgür radikallerle savaşan ve hasarlı cildi onaran kuvvetli antioksidanlardır.
-1 çay kaşığı yeşil çay
-1 yiyecek kaşığı bal
-1 çay kaşığı tatlı badem yada jojoba yağı
Bal ve yağı ufak bir kapta birleştirin ve iyice karıştırın. Organik yeşil çayınız yoksa, çay poşeti açıp yapraklarını kullanabilirsiniz. Bunu yüzünüze uygulayın ve ılık suyu yıkamadan ilkin 15 dakika beklemeye alın.

Kuru Cilt İçin Yüz Maskesi
Bal ve avokado kuru ciltler için muhteşem nemlendirici bileşenler kombinasyonudur. Öğütülmüş badem hafifçe pul pul dökülür ve iyi yağları ile cildinizi yumuşak hissettirir. Daha da nemlendirici faydalar eklemek istiyorsanız, karışıma bir çay kaşığı zeytinyağı ekleyebilirsiniz.
-2 yiyecek kaşığı bal
-1/4 avokado, püresi
-2 yiyecek kaşığı badem, ince öğütülmüş
Minik bir kaseye bal ve avokado ilave edin ve beraber ezin. Öğütülmüş bademleri karıştırın. Yüze ve boyuna sürün ve 15-20 dakika sonrasında ılık suyla durulayın.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir