Herkesin ihtiyaç duyduğu ilişki tavsiyesi: Bağlanma stiliniz nedir?
Herkesin ihtiyaç duyduğu ilişki tavsiyesi: Bağlanma stiliniz nedir?

Herkesin ihtiyaç duyduğu ilişki tavsiyesi: Bağlanma stiliniz nedir?

Güvenli ABONE OL

Güvenli

Bir ilişkide sıcak ve şefkatli olmak organik bir davranış biçimidir.

lişkileriniz için aşırı kaygı duymadan samimi olmanın tadını çıkarırsınız. Romantizm söz mevzusu olduğunda işleri adım adım atarsınız ve ilişki mevzularında kolayca üzülmezsiniz.

İhtiyaçlarınızı ve duygularınızı eşinize etkili bir halde iletirsiniz ve eşinizin duygusal ipuçlarını okuma ve onlara cevap verme mevzusunda güçlüsünüzdür.

Başarılarınızı ve problemlerinizi dostunuzla paylaşırsınız ve gerekseme duyduğu zamanlar için orada olabilirsiniz.

Kaçınma

Kaçınma

Bağımsızlığınızı ve kendi kendine yeterliliğinizi korumanız fazlaca önemlidir ve sık sık yakın ilişkilere özerkliği tercih edersiniz.

Başkalarına yakın olmak istemenize karşın, fazlaca fazla yakınlıktan rahatsız oluyorsunuz ve partnerinizi bir kol mesafesi uzakta tutma eğilimindesiniz.

Duygusal ilişkileriniz yada reddedilmeniz mevzusunda endişelenmek için fazla vakit harcamıyorsunuz. Partnerlerinize açılmama eğilimindesiniz ve çoğu zaman duygusal olarak uzak olduğunuzdan yakınma ediyorlar.

Endişeli

Endişeli

Duygusal partnerlerinize fazlaca yakın seviyorsunuz.

Bununla beraber, çoğunlukla partnerinizin olmasını istediğiniz kadar yakın olmak istemediğinden korkarsınız. İlişkiler duygusal enerjinizin büyük bir bölümünü tüketme eğilimindedir.

Eşinizin ruh halindeki ve eylemlerindeki minik dalgalanmalara karşı fazlaca kırılgan olma eğilimindesiniz ve duyularınız çoğu zaman doğru olsa da, partnerinizin davranışlarını da kişisel olarak kabul ediyorsunuz.

İlişki içinde fazlaca fazla negatif duygu yaşarsınız ve kolayca üzülürsünüz.

Netice olarak, hareket etmeye ve ondan sonra pişman olduğunuz şeyleri anlatmaya eğilimlisiniz. Bununla beraber, öteki şahıs fazlaca fazla güvenlik ve güvence sağlarsa, endişelerinizin çoğunu bırakabilir ve memnun hissedebilirsiniz.

Bu bağlanma stilleri bize ne öğretiyor

Bu bağlanma stilleri bizlere ne öğretiyor?

Bağlanma stillerimiz ilişkiler içinde iyi mi hareket ettiğimizi aydınlatmaya ve özellikler hakkında informasyon sunmaya destek olabilir.

Bu inanılmaz derecede yararlı olabilir, zira bir çok vakit anlamadığımızda, hayal gücümüz bizim için boşlukları doldurur ve kişisel olarak yanlış yaptığımız bir şey olması gerektiği varsayımına kapılırız.

Bağlanma stilleri hakkında daha çok şey bilmek, suçu geliştirmekten ziyade farkındalık geliştirmekle ilgilidir, bir davranışın algılanan kasıtlılığının ötesinde bir şey bulunduğunu anlarız.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir