Hol Dekorasyonu
Hol Dekorasyonu

Hol Dekorasyonu

Misafirlerimizin ilk görmüş olduğu yer olan hol, gelen misafirlere bizim zevkimiz ve dekorasyon kabiliyetimiz hakkında da ipucu vermektedir. Bu yüzden bazı ev sahipleri evin hol bölümünün dekorasyonu için salon, yatak odası şeklinde bölümlerden daha çok süre ve bütçe ayırabilmektedir. Eğer dikkat çekici güzellikte bir hol dekorasyonu yapmazsanız misafirleriniz hemen hemen öteki odaları görmeden dekorasyon zevkiniz hakkında ön yargıya varabilir, evinizin öteki odalarındaki güzelliklere bu ön yargı ile bakılıp hakkınızda haksız bir değerlendirme yapılabilir. İlgi çekici ve akılda kalıcı bir holünüz olsun istiyorsanız değişik ipuçları öğrenmek için yazımızın devamını okumalısınız.

Holde Ne olursa olsun Bulunması Gerekenler

Hol düzenlemesi yapılırken etrafın gereksiz eşyalar kullanılarak dağınık görünmesine sebebiyet veremeye dikkat edilmelidir. Bunun için kıyafetlerinizi ve ayakkabılarınızı kaldırabileceğiniz genişlikte dolaplar ve askılıklar kullanmak size yarar elde edecektir.

Dışarıda giydiğiniz mont, ceket şeklinde dış giyim ürünleriniz asmak için isterseniz iç kısmında askılıklar bulunan kapaklı dolaplar tercih edebilirsiniz. Bu ortamınızı kıyafetlerin oluşturacağı renk cümbüşünden ve kalabalıktan kurtararak mütevazi bir görüntü elde etmenize destek olacaktır. Alan kazanmak için vestiyer tercihinizi gömme olanlarından yana yapmak da size yarar elde edecektir.

Hol Dekorasyonunda Aynanın Önemi

Gittikçe ev dekorasyonlarında daha çok ehemmiyet kazanan aynaların en büyük işlevi kim bilir dar alanlara geniş bir görüntü kazandırmaktır. Eğer dar bir hole sahipseniz ortamı genişletmek ve olduğundan daha ferah göstermek için aynalardan yardım alabilirsiniz.

Aynalar da birçok dekorasyon ürünü şeklinde değişik tasarımlara haizdir. Hol dekorasyonu için plan yaparken de ortamda oluşturduğunuz havaya uygun olarak mütevazi, otantik yada varlıklı görünümlü aynalar tercih edebilirsiniz. Dar bir alana haiz olanlar şeklinde geniş bir hole haiz olan ev sahipleri de bir tek ortama güzellik katmak için aynalardan yardım alabilir. Ufak hol sahipleri daha geniş ölçekli aynaları, bir tek dekorasyon amaçlı kullanacaklar ise değişik büyüklük ve tasarımdaki aynaları kullanabilirler. Ayna seçimi yaparken holünüzdeki öteki eşyalar ile uyum içinde olmasına dikkat etmelisiniz.

Hol Dekorasyonunda Yararlanılabilecek Öteki Malzemeler

Hol dekorasyonunuzda ortamda fazlalık yaratarak insanların geçişini zorlaştırmayacak her türlü malzemeyi kullanabilirsiniz. İsterseniz ayakkabılarınızı giyme işlemini daha konforlu hale getirmek için minik koltuklar ve puflar koyabilirsiniz. Çıkarken yanınıza alabileceğiniz anahtar, gözlük şeklinde minik malzemelerinizi yerleştirmek duvara minik çekmeceler monte edebilirsiniz. Etrafa koyacağınız organik yada suni bitkiler yardımıyla tarzınıza biçim katabilirsiniz. Hatta çiçeklerinizi yerleştirmek için duvar rafları bile kullanabilirsiniz. Tarzınıza uygun şekilde avize ve ışıklandırmalarla süsleyebilirsiniz.

Hol dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bir öteki unsur ise renk seçimidir. Eşyalarınızın, duvarların ve yerin renginin birbiri ile uyumlu olduğundan güvenli olmasınız. Dar bir alan haiz olan hollerde organik tonları kullanmak etrafa daha ferah bir hava katacaktır. Geniş bir hole sahipseniz istediğiniz şeklinde rengarenk bir hol dekorasyonu yapabilirsiniz.

İLİşKİLİ HABERLER Havuz Dekorasyonu

Havuz Dekorasyonu

Hediyelik Eşya Dükkanı Dekorasyonu

Hediyelik Eşya Dükkanı Dekorasyonu

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir