Hollywood Yanağı Nedir?
Hollywood Yanağı Nedir?

Hollywood Yanağı Nedir?

Güzel duyu dünyasında popüler hale gelmiş bir güzel duyu uygulama olan Hollywood yanağı ya da tıptaki adıyla Bichektomy nedir? Iyi mi yapılır? Riskleri var mıdır? Bu soruların tümünün yanıtlarını sizler için paylaştık.  

HOLLYWOOD YANAĞI NEDİR? 

Bir yanak estetiği olan Hollywood yanağı, yüz konturunun köşe ve yanak bölgesindeki yağ yastıklarının fazla olduğu durumlarda meydana gelen ve yağ dokusunun çıkarılmasına dayanan bir işlemdir. Ilkin ABD’de Hollywood yıldızları tarafınca tercih edilen bu güzel duyu operasyon neticeleri bakımından son aşama tatminkar olmakta ve sevinç oranı yüksek bir güzel duyu operasyon olarak nitelendirilmektedir. 

NASIL YAPILIR? 

Eski güzel duyu şekillerinde, yanak hatlarının belirginleştirilmesi için elmacık kemiği protezleri yada dolgu maddeleri kullanılırdı. Bu yöntem ile yüzün incelmesi pek mümkün değildi hatta aksine kimi zaman abartılı ve kaba bir görünüm ile karşılaşılabiliyordu. Sadece, Hollywood yanağı işleminde eski yöntemlerin aksine elmacık kemiği belirginleştirilmemektedir. Hollywood yanağında kullanılan yeni yöntemle, tamamen bölge odaklı, kontrollü bir halde istenilen görüntü elde edilebilmektedir. Ek olarak asimetriklikler de bu işlemle büyük seviyede giderilir. 

Hollywood yanağı operasyonunda, yüzün haricinde herhangi bir iz bırakılmadan, ağzın içinden girilmek suretiyle yanak alanından averaj olarak iki-üç santimetrelik bir cerrahi kesi atılarak, yanak bölgesinde bulunan ve fazla durumda olan yağ yastıklarının (bichat yağ yastığı) bulundukları alandan çıkarılması prensibine gore gerçekleştirilmektedir. İşlem genel anestezi uygulanarak ortalama 45 dakika şeklinde bir sürede yapılır. 

Eğer arzu edilirse aynı operasyon esnasında ek olarak yanağın dış kısmından da ince yapıdaki hususi kanüller vasıtası ile yanak bölgesinde bulunan cilt altı yağ dokularına da liposuction uygulaması gerçekleştirilebilir. Bazı hastalarda sonucun daha etkili olması için bu ikisinin bir arada yapılması önerilir. 

RİSKLERİ VAR MI? 

Her operasyonda olabildiği şeklinde Hollywood yanağı operasyonundan sonrasında da bazı riskler bulunmaktadır. Görülme olasılığı düşük olsa da, kanama ve enfeksiyon meydana gelebilir. Bu şekilde bir durumda antibiyotik kullanımı gerekecektir. 

 

İLİşKİLİ HABERLER Yeni Trend Hollywood Yanağı Etkisi: Bişektomi

Yeni Trend Hollywood Yanağı Tesiri: Bişektomi

Ünlülerin Yeni Estetik Trendi Bişektomi Nasıl Yapılır? Bişektomi Ağrı Yapar mı?

Ünlülerin Yeni Güzel duyu Trendi Bişektomi Iyi mi Yapılır? Bişektomi Ağrı Yapar mı?

Hollywood Yıldızlarının Saç Hileleri

Hollywood Yıldızlarının Saç Hileleri

Hollywood Yıldızlarının Olmazsa Olmaz Parçaları

Hollywood Yıldızlarının Eğer olmazsa Olmaz Parçaları

İLİşKİLİ GALERİLER 50 Yaşında Olduklarına İnanamayacağınız 12 Hollywood Ünlüsü

50 Yaşlarında Olduklarına İnanamayacağınız 12 Hollywood Ünlüsü

8 Hollywood Efsanesi Şimdi Nasıl Görünüyor?

8 Hollywood Efsanesi Şimdi Iyi mi Görünüyor?

Meghan Markle’nin Hollywood Planı Ortaya Çıktı

Meghan Markle’nin Hollywood Planı Ortaya Çıktı

Hollywood Oyuncularından Eğlenceli Video

Hollywood Oyuncularından Keyifli Video

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir