Hollywood Yıldızlarının Saç Hileleri
Hollywood Yıldızlarının Saç Hileleri

Hollywood Yıldızlarının Saç Hileleri

Derhal hepimiz saçlarının daha canlı daha bakımlı görünmesini ister. Kuruluk, yağlılık yada nefes görünüm şeklinde pek fazlaca problemlerle sık sık karşılaşılır. Peki sürekli ekranlarda görünen dünya yıldızları ne şeklinde yöntemler uygulamaktadır? Genele baktığımızda kariyerinin doruklarındaki Hollywood yıldızlarının saç hileleri daha fazlaca doğadan esinlenmek suretiyle gerçekleştirilmektedir.

Hollywood Yıldızları Saçları İçin Hangi Naturel Yağları Kullanıyor?
Vücut çatlakları, cilt nemlendirme şekilleri ve hatta kimi zaman yaralarda merhem niyetiyle kullanılan organik yağlar; Hollywood yıldızları saç hileleri içinde da bulunuyor. Son olarak The Politican dizisinde gördüğümüz meşhur yıldız Gwyneth Paltrow’un canlı saçlara haiz olmak için zeytinyağına başvurduğu biliniyor.

Zeytinyağını saçlarının diplerine devam eden meşhur oyuncu tüm gün saçını yıkamadan beslenmesine müsaade ederek akşam yıkama şeklinde işlemi gerçekleştirmektedir. Dipleri sıhhatli bir saç sıhhatli bir uzamayı da bununla beraber getiriyor ve bu işlemi uygulayanlar bir nevi meseleyi kökünden çözmüş oluyor denilebilir.

Naturel yağların gücüne inanan bir başka yıldız da Scarlett Johansson, meşhur oyuncu karite yağının yararlarından geri kalmamaktadır. Bununla birlikte “shea butter” olarak da malum bu organik ürün, pek fazlaca alanda kullanılmakta olduğu şeklinde saçın daha sıhhatli ve nemli olması adına da kullanılmaktadır.

Yıldızlar Saç Diplerini Hangi Uygulamalarla Koruyor Dersiniz?
Dinç bir vücut, sıkı bir cilt için soğuk su daima tavsiye edilir. Soğuk sudan gelen o şok tesiri temas etmiş olduğu noktaların kendisini toparlamasına yarar sağlar. Demi Moore’un sıcak duşunu aldıktan sonrasında saç diplerine soğuk su uygulayarak saç pullarının kapanmasını sağlamış olduğu bilinir. Hem kolay hem de masrafsız bir uygulama olması fazlasıyla tercih edilme sebebidir. Kapanan pullar ile saç dipleri zarar görme mevzusunda daha dayanıklı hale gelmektedir. Bir başka yıldız olarak Angelina Jolie’nin yönteminden anlatmak gerekirse, talk pudrasıyla saç diplerine uygulayarak sıhhatli saçlara haiz olmayı amaçlamaktadır. Talk pudrasıyla ilgili kanserojen etkilerine dair dedikodular bir dönem oldukça konuşulmuştu. Bu durum göz önünde bulundurularak olabildiğince güvenilir bir yerden temin etmeye dikkat etmek gerekmektedir.

Peki Hollywood Yıldızları Bakım Ürünlerinden Daima Kaçınıyor mu?
Hollywood yıldızlarının saç hileleri genel anlamda organik ürünlerden oluşsa da bazı ünlülerin bakım ürünlerini sık sık kullanarak sıhhatli saçlara kavuştukları biliniyor. Sürekli ekran karşısında olmak devamlı bakımlı olmayı gerektirir ve saç üstünde fazlaca fazla işlem yapmak da fazladan bakımı zorunlu kılmaktadır. Meşhur yıldızlardan Cindy Crawford ve Gisele Bundchen’in bakım ürünlerini kullanmanın yanı sıra onları bir süre bekletmek suretiyle üst düzey tesir aldıklarını düşündükleri bilinmektedir.

İçinde zararı olan kimyasalların olduğu malum ürünlerin bu yönteme doğal olarak tutulmaması gerekir. Bilhassa organik ve zararsız üretim yapmış olduğu malum markalardan yana tercih yapmak kullananların herhangi bir problemle karşılaşmamasına destek olacaktır. Kimyasalların yanı sıra yumurta yada kızılcık suyu şeklinde değişik organik ürünleri de sıhhatli saçlar için kullanan yıldızlar mevcuttur. Kullananların saç tiplerini ve saç sorunlarını bilerek işlem uygulaması kati çözümü bununla beraber getirecektir.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir