İç Mimar Ev Dekorasyonu
İç Mimar Ev Dekorasyonu

İç Mimar Ev Dekorasyonu

Dekorasyonumuzu yaparken her bir detayı kendimiz tasarlayabileceğimiz şeklinde risk almamayı seçerek işin uzmanlarından da yardım alabiliriz. Peki dekorasyon mevzusunda danışabileceğimiz bu bilirkişiler kimlerdir? Bu yazımızda size işin uzmanı olan iç mimarlardan bahsedeceğiz. İşte ev dekorasyonunda iç mimarların önemi ve yaptıkları…

İç Mimar Kimdir?

İç mimar ilk olarak evinizi denetim ettikten sonrasında yapılması gerekenleri planlayarak evinizi güvenli ve güzel hale getiren kişidir. Ilk olarak evin gereksinimleri belirlenir. Tasarım planları çizilir ve proje ücretiyle beraber müşteriye sunulur. Hayalinizdeki ev dekorasyonuna haiz olabilmek için bir iç mimardan yardım almak en mühim adımdır.
İç mimar ev dekorasyonu planlamanızı yaparken sizin talep ve taleplerinizi temel alarak, en güvenilir ve en işlevsel şekilde planlayacaktır. Elektrik düzenleri de dahil olmak suretiyle evde bulunacak her bir eşya ve seviye iç mimar sorumluluğundadır. Mekânı en verimli şekilde iyi mi kullanabileceklerini, renkleri, aydınlatmaları, döşemeleri, sıhhi tesisatın iyi mi olacağını ve dekorasyonunuzda hangi parçaların kullanılacağını bilgisayar destekli programlarda planlayıp proje şeklinde size sunarlar.

Ev Dekorasyonunda İç Mimarların Önemi

Başarı göstermiş iç mimarların güzel duyu zevkleri ve yaratıcılıkları gelişmiştir. Problemleri kolay bir halde çözerler ve detaylara ehemmiyet verirler. Bu sebeple ev dekorasyonunuzda iç mimar yardımı almanız hiçbir detayın atlanması için ehemmiyet arz etmektedir. Merak etmeyin mimarınız sizinle etkili bir yazışma kuracak ve planlarını sizin talepleriniz doğrultusunda gerçekleştirecektir. Planlarda hoşnut bulunmadığınız bir durum fark etmeniz durumunda iç mimarınıza durumu söyleyerek projeyi iptal edebilir yada değiştirilmesini talep edebilirsiniz.

İç Mimarlardan Dekorasyon Önerileri

• Minik odalardaki duvarlarda açık renk kullanmak: İç mimarlara nazaran minik odalarımızda kullandığımız şeklinde koyu renk duvar boyaları aslına bakarsanız minik olan odamızı daha da minik ve basık gösteriyor. Bu yüzden iç mimarların önerilmiş olduğu ev dekorasyonu fikirleri içinde minik odalarda açık renk duvarlar kullanmak bulunmaktadır.
• Ayna kullanımı: Aynaların yansıtma kanalıyla bulunmuş olduğu odada daha geniş bir görünüm sağlamış olduğu söylenmekte. İç mimarlar bulunduğumuz ortamı genişletmek için ayna kullanımının oldukça mühim bulunduğunu ifade ediyor.
• Işık: İç mimarların önerisine nazaran yatağımızın baş kısmının camın önünde bulunması daha çok ışık almamızı sağlıyor. Camların önüne ışığı engelleyecek dolap şeklinde mobilyaları koymamamız gerekiyor. Odalarımız ne kadar aydınlık alırsa o denli aydınlık olur. Aydınlık olması ise dekorasyonda bizlere kolaylık ve daha çok seçenek sağlıyor.
• Duvarlar içi boya haricinde seçenekler de var: İç mimarlara nazaran odalarımızda taş duvar, ahşap paneller, duvar kağıtları şeklinde değişik seçenekler kullanmamız da odaya renk katan unsurlardan. Isterseniz odanızın yada salonunuzun minik bir duvarını ahşap görünümlü bir duvar kağıdıyla kaplayarak sizde bu hoşluğu gözlemleyebilirsiniz.

İLİşKİLİ HABERLER Hol Dekorasyonu

Hol Dekorasyonu

Hukuk Bürosu Dekorasyonu

Hukuk Bürosu Dekorasyonu

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir