İlişkilerde Neden Bağlanma Sorunu Yaşarız?
İlişkilerde Neden Bağlanma Sorunu Yaşarız?

İlişkilerde Neden Bağlanma Sorunu Yaşarız?

Bağlanma problemi birçok kişinin ilişkilerini sürmesine engel olan ruhsal bir problemdir. Bu problemin üstesinden gelmek için lüzumlu tedavi şekilleri bulunmaktadır. Bağlanma problemi ile ilgili merak edilenlere haberimizin muhteviyatında ulaşabilirsiniz…

 

BAĞLANMA SORUNU NEDİR?

Bağlılıktan hoşlanmayan ve ömrünün sonuna kadar aynı kişiyle yaşayabileceğini düşünmeyenler insanlardır. Hayatlarının her aşamasında “biz” değil “ben” olarak hareket etmekten hoşlanırlar. Yaşadıkları ilişkilerde hep daha iyisinin olabileceğine dair olan inançlarını canlı tutarak yeni kişilere kalplerini daima aralık bırakırlar. Bu kişilerin ruh halleri sürekli değişkenlik gösterir. En korktukları kelime muhtemelen ilişki olacaktır.

 

NEDEN BAĞLANMA SORUNU YAŞARIZ?

Şuur altında dile getirilemeyen pek oldukça korku ve kaygı yüzünden bağlanma problemi yaşarız. Ayrılmaktan ya da kaybetmekten korkmuş olduğu için bağlanmaktan korkmak, mutsuzluktan korkmuş olduğu için bağlanamamak. Sevgilinin varlığı ne kadar mutlu ediyorsa, yokluğu ya da yok olacağı olasılığı, o derecede ürkütücü ve kaygı vericidir. Ayrılınca ya da kaybedince çekilecek acılar, birçok insan için depresyona sebep olur. Bu yüzden hep kendini geride meblağ, duygularını saklar, ilişkiye kendini açamazlar.

 

BAĞLANMA KORKUSUNUN TEDAVİSİ VAR MI?

Bağlanma korkusu olan bireylerin hayatına kimseyi kalıcı bir halde alamamaları ruhsal emarelere yol açmakta, ara sıra da artan umarsızlık ve mutsuzluk duygularıyla daha ağır psikiyatrik hastalıklara doğru ilerlemektedir. Durum ciddileşirse psikoterapi tedavisine kadar gidebiliyor.

İLİşKİLİ HABERLER İnternette Tanıştığı Kadın Erkek Çıktı! Bir de Dini Nikah Kıydı

İnternette Tanıştığı Hanım Adam Çıktı! Bir de Dini Nikah Kıydı

Bağlanma Stillerimiz ve İlişkilerimiz

Bağlanma Stillerimiz ve İlişkilerimiz

İlişkileri Ayakta Tutan Püf Noktalar

İlişkileri Ayakta Tutan Püf Noktalar

İLİşKİLİ GALERİLER İlişkilerde Belirgin Boy Farkının Sebebi Nedir?

İlişkilerde Belirgin Boy Farkının Sebebi Nedir?

İlişkilere Zarar Veren Telefon Alışkanlıkları

İlişkilere Zarar Veren Telefon Alışkanlıkları

Uzak Mesafe İlişkiler için 4 Tüyo

Uzak Mesafe İlişkiler için 4 Tüyo

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir