İnce Uzun Genç Odası Dekorasyonu
İnce Uzun Genç Odası Dekorasyonu

İnce Uzun Genç Odası Dekorasyonu

Genç bireylerin evde en fazla zaman harcadıkları bölümün kişisel yatak odaları olduğu unutulmamalıdır. Bu birden fazla işlevi olan genç odaları dar olduklarında istenilen verimin alınabilmesi yapılacak olan dekorasyona bağlıdır.

Genç Odası Dekorasyonunda Kullanılması Ihtiyaç duyulan Temel Ürünler

Ilk olarak rahat bir uyku için ihtiyaç duyulan konforu sunacak bir yatak ve eşyaların tamamının sığabileceği dolaplar seçildiğinden güvenli olunmalıdır. Öğrencilik dönemindeki genç bireyler için emek harcama masası ve kitaplık şeklinde mobilyalarda ne olursa olsun odada bulundurulmalıdır.

Uzun İnce Genç Odasında Verimli Alan Kullanımı

Uzun ince oda dekorasyonu için alanın verimli kullanımına ihtiyaç duyulan ehemmiyet verilmez ise eşyaların sığmaması ve kalabalık bir görüntü oluşturması şeklinde neticelerle karşılaşabilir. Bu sebeple alanın verimli kullanımına olanak elde eden, oldukca fazla yer kaplamayacak yataklar, dolaplar ve dekorasyon ürünleri tercih edilmelidir.

Yaşam Kurtarıcı Mobilyalar

İnce, uzun genç odası dekorasyonunda minik boyutlu oldukca fazla sayıda eşya kullanmak yerine boyutu büyük, işlevi daha çok olan mobilyaları kullanmak oldukca daha mantıklı olur. Fazla sayıda eşya odayı kalabalık ve dağınık gösterirken, büyük fakat işlevli mobilyalar odanızı olduğundan daha geniş gösterecektir.
Artık mobilyacılar dar alan dekorasyonlarında kullanabilmek için oldukça çok alternatif üretiyorlar. Bunlara örnek olarak modüler mobilyaları söyleyebiliriz. Eğer dar genç odası dekorasyonu yapacaksanız tercihleriniz içinde ne olursa olsun modüler mobilyalara yer vermelisiniz.

Alan Kazandıran Mobilyalar Nedir?

Modüler mobilyalar parçalar halinde gelen ve kurulumu oldukça kolay olan mobilyalardır. Modüler mobilyalar kullanarak dar odalarınızı daha verimli bir halde kullanabilir ve daha çağdaş görünmesini sağlayabilirsiniz.
Eğer odanız kitaplık sığdıramayacak kadar dar ise düz kitaplıklar yerine duvara monte edilen raflar hem ihtiyacınız olan şeyi giderecek hem de odanızda çağdaş bir görünüm yaratmanıza destek olacaktır.

Fazlaca İşlevli Mobilyalar

Daha çok alan yaratmak için duvara katlanabilen yataklar kullanabilirsiniz. Çeşitli tasarımlara haiz olan bu duvara katlanabilen yataklardan bazıları katlandıklarında dolap, emek harcama masası, koltuk şeklinde işlevler de üstlenebilmektedir. Bu şekilde bir yatak tercihi uzun ince genç odası tasarımı yapılırken alanın oldukça verimli kullanılmasına destek olacaktır.

Yatağınızı her seferinde duvara katlamaya üşeniyorsanız standart yataklara gore daha yüksek olanlarını tercih edip, yatağın alt kısımlarını dolap olarak değerlendirebilirsiniz.

Merdiven kullanarak çıkabileceğiniz bir yatak tercih ederseniz yatağınızın alt kısmına bir emek harcama masası yerleştirebilir, emek harcama masasından arta kalan yatağın alt kısmındaki duvarları ise eşyalarınızı ve kitaplarınızı yerleştirebileceğiniz dolap ve raflarla daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Bu şekilde bir tek yatak için kullanacağınız alana hem yatak hem emek harcama masası hem de kitaplığınızı sığdırmış olmuş olursunuz.

Odanızı Iyi mi Daha Geniş Gösterirsiniz

Dar oda dekorasyonlarında ortamın bunaltıcı olmaması için kullanılan renkler dikkatle seçilmelidir. Fazlaca açık mavi yada şampanya rengi bir duvar kâğıdı dar odanızda duvarlar üstünüze geliyormuş şeklinde hissetmenizi engeller. Mobilyalarda kullanılan renklerin de ağırlıklı olarak beyaz olması size daha ferah bir ortam sunar.
Odanızı olduğundan daha geniş göstermek için boğucu koyu tonlardan uzak durmalısınız. Siyah, kahverengi şeklinde koyu renkler yerine daha açık ve pastel tonlar tercih edilmelidir.

İLİşKİLİ HABERLER Hukuk Bürosu Dekorasyonu

Hukuk Bürosu Dekorasyonu

İç Mimar Ev Dekorasyonu

İç Mimar Ev Dekorasyonu

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir