İş Hayatının Yoğun Temposunda Pratik ve Başarılı Stilin İpuçları
İş Hayatının Yoğun Temposunda Pratik ve Başarılı Stilin İpuçları

İş Hayatının Yoğun Temposunda Pratik ve Başarılı Stilin İpuçları

Her anlamda bir girişimci olmak, hem de başarı göstermiş bir iş yaratmanın, kişisel bir marka konumlandırmayı ve bunu imajınız vesilesiyle yansıtmayı öğrenmek anlamına gelir. İşte size kişisel imajınızı yönetmek için 6 ipucu…
7.05.2019 09:27

İş Hayatının Yoğun Temposunda Pratik ve Başarılı Stilin İpuçları İş Hayatının Yoğun Temposunda Pratik ve Başarılı Stilin İpuçları

ZAMAN VE MEKAN KOORDİNASYONU
Kıyafetimizi, makyajımızı ve saç modelimizi günün hangi vaktinde ve hangi mekanda olacağımıza gore uyumlu bir halde ayarlamalıyız. Bu yüzden, etkinliklere katılmadan ilkin nerede gerçekleşeceği hakkında birazcık araştırma yapmanızı öneriyorum. Ek olarak, günün hangi vaktinde bir araya geleceğinizi düşünün ve hazırlıklarınıza bu doğrultuda evvelde başlayın.
RENGİN PSİKOLOJİSİNİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURUN
Renk temasını takiben, uzmanlar renklerin insanoğlu üstünde duygusal bir etkiye haiz bulunduğunu, bazı renklerin luk, rahatlık ve hatta sinirlilik gösterebileceğini söylüyor. Kendiniz ve çevrenizdeki en iyi duyguları uyandırmak için stratejik olarak iyi mi renk kullanacağınızı öğrenin.

REKLAM

ads by AdMatic
TEMEL GİYSİLERE YATIRIM YAPIN
Her hanım uzun vadeli bir yatırım olarak görebileceği klasik giysileri olmalıdır. Bu giysiler içinde şunlar bulunur; zarif bir siyah-beyaz blazer, siyah bir elbise, neredeyse her parça ile uyumlu siyah zarif bir çift stiletto, beyaz gömlek ve geleneksel tasarım kot pantolon (herhangi bir taşlama, yırtık vb bulunmayan). Kıyafet satın almak için servet yatırmanız gerekmez. Yüksek kaliteli kumaşlar hakkında bilgili olmak ve doğal ki indirim zamanlarını beklemekbu mevzuda size destek olacaktır.
AKSESUAR İLE KIYAFETLERİNİZİ TAMAMLAYIN
Elbiseniz desenliyse mütevazı fularlar tamamlayıcı bir unsur olarak kullanılabilir. Bu kombinin tam aksi, düz bir elbiseye canlılık katacak renkli fularlar da başka bir alternatif. Ayrıca, aksesuarda trendin rose bulunduğunu hatırlatmakta yarar var. Ek olarak, düz bir elbise için kullanabilecek zarif bir kolye ve bilezik hem rahatlık hem de şıklığı iş hayatında size sunacaktır. Maxicollars benzer biçimde daha büyük aksesuarlar, gündüz ve gece daha azca formal etkinlikler için idealdir.
GÜZELLİK ALIŞKANLIKLARI VE RUTİNLERİ
Rutin bakımlar kişisel imajınızı dikkatsizlik etmemek adına oldukca önemlidir.
Fonksiyonel saç stillerini seçmek mühim, at kuyruğu olabilir. Hem kadınsı görünecek hem de kurutuculara ve şekillendiricilere oldukca fazla vakit ayırmanız gerekmeyecek.
Tırnaklarınızı kısa tutmaya çalışın ve bu şekilde bakımı kolay ve süratli olacaktır.Hafifçe bir tonda oje sürmek de zamandan kazanmanızı sağlar.
Gündüz makyajını olabildiğince hayatınızdan çıkarın. Her sabah nemlendirici bir krem ve güneş kremi kullanarak cildinize dikkat edin. Sıhhatli cilt, parlak ve sıhhatli bir görüntüyü de yansıtmaya destek olacaktır.
Makyajı stratejik olarak kullanın, asla abartmayın. Görsel olarak değiştirmeden geliştiren organik görünüm makyajlarını tercih edin, bu sizi canlı gösterecek ve uzun zamanınızı almayacak. Kirpikleriniz için süratli bir halde uygulayabileceğiniz rimel, yüzünüzü vurgulayan etkisiz tonda bir gölge, yanaklarınıza renk katan yumuşak bir rötuş ve organik tonda bir ruj kullanın. Bu makyajın uygulanması her sabah ortalama 10 dakika sürecektir.
Sıhhatli yaşam seçimi alışkanlıkları edinin, dengeli bir halde yiyin, her gece yeterince uyuyun ve tertipli olarak egzersiz yapın. Bu alışkanlıklar, iş hayatına daha iyi konsantre olmanıza ve daha çok enerjiye haiz olmanıza destek olacaktır.
Fizyolojik görünümünüze dikkat etmeli, giyim ve makyaj öğelerini stratejik bir halde kullanmanın kendinizi, çalıştığınız alanda bir referans olarak konumlandırmanıza ve kendi kişisel markanızı yaratmanıza destek olacağını ihmal etmeyin.
haberler.com

https://www.haberler.com/editor-haberleri/saziye-ceyhan/

 

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir