İyi ki geçmişte kaldı diyeceğimiz moda trendleri
İyi ki geçmişte kaldı diyeceğimiz moda trendleri

İyi ki geçmişte kaldı diyeceğimiz moda trendleri

Geçmişten gümüze bir oldukça moda trendi geldi ve geçti. Bazıları tekrardan moda olsa de bazıları tarihin tozlu sayfalarında yerini aldı. İşte ne pahasına olursa aydınlık bile görmemesi ihtiyaç duyulan, satın almamanız ihtiyaç duyulan birkaç giyim örneği…

Saggy Pantolon

Erkekler sanırız pantolonları çekmenin zamanı geldi. New Jersey’de bu pantolonları giymek yasak hatta bin dolara kadar para cezası var ve kabahat olarak kabul ediliyor.

Vatkalar

1930’larda moda haline gelen vatkalar 1980’lerda yeniden moda oldu. O zamanlarda bellerini daha ince göstermek isteyen bayanlar uzun bir süre süresince bu şekilde dolaştı. Onları orada bırakma zamanı geldiğini düşünüyoruz.

Tayt modası

Gene 80’li yıllarda trend olan bir başka eğilim de tayt modasıydı. O yıllarda elbiselerin ya da eteklerin altına giyilen taytlar, günümüzde pantolonların bir alternatifi hale geldi. Bu moda akımının en fena yanı sanırız bir döneme damga vuran geyikli ve iç gösteren taytlar.

Uzun ayakkabılar

Bu uzun çarıklar ortaya çıktıkları dönemde bir statü sembolü olarak kabul ediliyordu. Ucu aşırı sivri olan bu ayakkabılar sonrasında insanların düşüp yaralanmaları sebebiyle yasaklandı.

70’li yıllarda moda olan bu saç kesimlerinin de geçmişte kalması ümit verici.

Çember etekler

İnanması zor fakat 1800’lü yıllarda bayanlar bu etekleri giyiyordu. Bu eteklerin içinde demir teller olması sebebiyle birçok hanım kalça problemleriyle karşı karşıya kalmıştı. Bayanların kalçalarına oldukça zarar veren bu etekleri geride bıraktığımız için mutlu olmalıyız.
mynet.com

 

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir