Japon Tarzı Ev Dekorasyonu
Japon Tarzı Ev Dekorasyonu

Japon Tarzı Ev Dekorasyonu

Minimalist Japon seçimi ev dekorasyonu oluşturmak isteyenler için bu yazımızda ipuçları paylaşacağız. Dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bilgileri ve uymanı ihtiyaç duyulan kuralları öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Japon Seçimi Ev Dekorasyonu Iyi mi Olmalı?

Evinizde minimalist bir ortam oluşturmak için seçeceğiniz tüm eşyaların mütevazi ve rahat olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Mobilyalarınızı seçerken düz ve açık renklerde olmasına itina göstermelisiniz.
Temel taşlarından birisi yer tasarrufu olan Japon seçimi ev dekorasyonunda olabildiğinde azca sayıda eşya kullanılmalıdır. Azca sayıda eşya kullanacağınız için satın aldığınız ürünlerin işlevsel olması mühim. İşlevler eğer olmazsa sonradan daha çok eşyaya ihtiyacınız olabilir ve evinize daha çok eşya aldıkça minimalist çizgiden uzaklaşabilirsiniz.

Japon Seçimi Ev Dekorasyonunda Tabiat ananın Yeri

Japon seçimi ev dekorasyonunda sadelik kadar mühim bir öteki unsurda doğadır. Bunun için evinize bitkiler alabilir, duvarlarınıza ahşap paneller döşeyebilirsiniz. Eğer dış mekânınız güzel bir bahçeye yada ağaçlık alana açılıyorsa evinizin duvarları boydan boya camla kaplatabilirsiniz. Böylece evinizin içinde tabiat ananın sunmuş olduğu rahat ortamı soruşturma şansınız olacaktır.

Aksesuar Seçimleri ve Öteki Detaylar

Bir öteki dikkat çeken nokta ise paravanlardır. Bu tarzda yerleştirilmiş evlerde paravanlara çoğunlukla rastlayabilirsiniz. Sizde evinizi Japon tarzında dekore edecekseniz yatak odanızda paravanlardan yardım alabilirsiniz. Paravan olarak sürgülü kapaklar yada perdeler kullanılabilir.

Sehpa olarak genel anlamda yere yakın tasarımlar kullanılmaktadır. Dokuma halılar, desenli vazolar ve yer minderleri çoğunlukla karşılaşılan aksesuarlar içinde. Öteki aksesuar seçimlerinizi yaparken minyatür olmasına ek olarak ehemmiyet vermelisiniz.

Duvarlarınızda Japon çizim sanatını kullanarak hoş bir dekor oluşturabilirsiniz. Bu dekorasyona haiz evlerde ahşap büyük yer kaplamaktadır. Odalarınızda, kapılarınızda yada mobilyalarınızda ahşap ürünleri yada ahşap rengini tercih etmeniz sizi istediğiniz stile daha fazlaca yaklaştıracaktır.

Japon Seçimi Ev Dekorasyonunda Kullanılmaması Gerekenler

Koyu ve ortamı boğa renklerden ekseriyetle kaçınmalısınız. Çoğunlukla beyaz yada krem rengi şeklinde ortamı aydınlatacak renkler kullanılır. Eviniz üst düzeyde sadelik ve ferahlık içermelidir. Ortamı aydınlatmayacak ışıklandırmalardan kaçınılmalı. Camlar gün ışığını en doğru şekilde alacak bicine dizayn edilmeli.

Kalabalığa ve Yapaylığa Yer Yok!

Japon seçimi ev dekorasyonu planlamasında kalabalığa yer yok. İhtiyaç duymadığınız fazlalıklardan kurtulmalısınız.
Doğadan yana ola bu dekorasyon stilinde suni çiçeklere yer yok. Evinizde canlı çiçekler kullanmanız daha hoş bir ortam yaratacaktır. Çiçek seçimlerinde çoğu zaman yapraklarının ucu sivri olanlar ön plana çıkıyor.
Heybetli eşyalardan uzak durmalısınız. Eşyalarınız yada kullandığınız renkler göz yorucu cinsten olmamalı. Azca eşya kullanmanın öneminin yüksek olduğu Japon seçimi ev dekorasyonunda aksesuarlarınızın sayısını da minimumda tutmanız gerekecektir. Aksesuar sayınız fazla olursa evinizde dağınık bir görüntü oluşacaktır ve bu sizi minimalist çizgiden uzaklaştıracaktır. Aynı şekilde aksesuar ürünlerinizin de naturel ve açık renklerden seçilmesi düzene uymak için ehemmiyet kazanıyor.

İLİşKİLİ HABERLER İskandinav Ev Dekorasyonu

İskandinav Ev Dekorasyonu

Jakuzili Yatak Odası Dekorasyonu

Jakuzili Yatak Odası Dekorasyonu

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir