Kabarık Saçlar İçin Çözüm Yolları
Kabarık Saçlar İçin Çözüm Yolları

Kabarık Saçlar İçin Çözüm Yolları

Bilir kişilerin bu problemin çoğu zaman duştan sonrasında meydana getirilen hatalardan ve saçın rutubet yitirilmesine uğradığından oluştuğunu söylemektedirler. Kabarık saçlar için çözüm yolları denildiğinde bu sorunla savaşım etmek olanaksız değil. Kabarık saçlar için çözüm yollarını sizler için araştırdık.

Saçın kabarması nemsiz kalıp kurumuş olduğu için ortaya çıkan bir tepkime sonucudur. Ek olarak fazlaca fazla şekillendirici yada ısıyla ilgili işlem görmekteyse saçlarınız bu işlemlerde saçlarınız fazlasıyla kurutacak ve saçınızın nemini kaybetmesine niçin olacak etkenlerden bazılarıdır. Tüm bunlar bir de hava şartlarıyla birleştiğinden saçlarınız artık müdahale edilemeyecek bir hal alabilir sadece kesinlikle endişelenmeyin biz imdadınıza koşuyoruz.

Eğer saçlarınızın kabarıklığını almak istiyorsanız duştan sonrasında saç kabarmasını önleyen ürünler kullanırsanız eğer bu saçlarınızın sinmesine destek olacaktır. Ek olarak fazla kabaran saçlara sahipseniz de saçınızın organik olarak kuruması kabarmasını gene azaltacak etkenlerden biridir. Saç kurutma makineleri saçı fazlasıyla kurutan ve kabartan bir saç aletidir bunu ihmal etmeyin. Eğer fazlaca gür ve kıvırcık saçlarınız var ise saçlarınızı her gün yıkamak o kadar da sıhhatli bir yol olmayacaktır. Bunun yerine saçlarınızı hafta da iki kere yıkarsanız saçlarınızın nemini korumasına destek olmuş olacaksınız. Saçlarınız eğer fazlaca fazla kabarıyorsa saçlarınıza nemliyken biçim vermelisiniz aksi halde kuruduğunda biçim vermek zorlaşacak ve size daha çok süre kaybettirecektir. Duştan çıktıktan sonrasında saçlarınızın havlunun içinde fazlaca fazla kalması saçlarınızı havasız bırakacağından saçlarınıza zarar verecektir. Ve havlu ile saçlarınızı kuruturken fazlaca fazla sert davranıp havluyu saçınızda fazlaca sürtmemelisiniz bu da saçınıza zarar verecek etkenlerden biri olacaktır. Eğer saçlarınız kabarıyorsa bir süre saç şekillendirici aletler kullanmaktan vazgeçmelisiniz. Bundan dolayı saçlarınıza ısı uyguladığınızda saçınızın nemini kaybettirmiş olmuş olursunuz bu da saçlarınızın daha fazlaca kabarmasına niçin olur.

Sıcak su

Fazlaca fazla sıcak su ile duş almak saçınıza kesinlikle fazlaca zarar vermektedir bunu bilmelisiniz. Bunun yerine saçınızı yıkarken daha ılık hatta soğuğa yakın su ile yıkarsanız saçınızın kabarıklığı gidecek ve saçınız için doğru ve sıhhatli yıkamayı gerçekleştirmiş olacaksınız. Kabarık saçlar için çözüm yolları sunmuşken size bir maske tarifi de vermeden olmaz bu sebeple hafta da bir uygulayabileceğiniz bir maske tarifi vermek istiyoruz sizlere.

Kabarık saçlar için maske

Saçlarınıza hem olması ihtiyaç duyulan bakımı sağlayacak hem de saçlarınızın sağlığına ve kabarıklığını almaya yaracak bu maskeyi yapmak için 1 su bardağı gül suyuna, 3 ampul C vitaminini güzelce karıştırıp bir sprey şişesine koyunuz. Kullanmadan ilkin şişeyi güzelce çalkalayıp tüm saçınıza eşit oranda gelecek şekilde ise saçınıza uygulayınız. Sonrasında saçınızı yıkamanızı gerektirmez bu işlem saçınızda uzun süre kalabilir. Sadece bu ürünlere alerjiniz olup olmadığını iyi araştırınız.

İLİşKİLİ HABERLER Kuru Saçlar Nasıl Canlandırılır?

Kuru Saçlar Iyi mi Canlandırılır?

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir