Kahveye Konulan Hindistan Cevizi Yağı Zayıflatıyor
Kahveye Konulan Hindistan Cevizi Yağı Zayıflatıyor

Kahveye Konulan Hindistan Cevizi Yağı Zayıflatıyor

Günün her saatinde bayılarak içtiğimiz kahvenin oldukça yararlı bulunduğunu bilmeyen yoktur. Son zamanlarda  kahvenin içine koyulan hindistan cevizi yağının hem lezzet olarak hem de zayıflama mevzusunda destek olduğu kanıtlandı.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞININ FAYDALARI

Hindistan cevizi yağı metabolizmayı hızlandırır, kanser hücrelerin çoğalmasını önler ve sindirim sisteminden beyin sağlığına kadar oldukca fazla pozitif yönde yararları vardır. Hindiztan cevizi yağını saç bakımınızda, cilt bakımınızda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Cildi nemlendirerek yaşlanmayı geciktirme özelliği vardır. Hem de egzama ve mantar benzer biçimde cilt problemlerine da oldukça faydalıdır.

Hindistan cevizi yağı yaşam ağacı olarak da bilinir. Filipinler ve benzeri ada vatanlarında mühim bir gıda deposudur. Bu ada vatanlarında hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Hindistan cevizi yağı anne sütünde bulunan laurik asit bakımından varlıklı olduğundan anne sütü kadar faydalıdır.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI ZAYIFLAMAYA YARDIMCI OLUYOR

Metabolizmayı hızlandıran bu yağ, beslenmelerde tüketildiği süre aşırı kiloluluk ve buna bağlı hastalıkların gelişmesini de engeller. Hindistan cevizi yağında orta zincirli yağ asitleri bulunur. Orta zincirli yağ asitleri, metabolizmayı hızlandırmaya ve vücudun yağ yakımına destek olmaktadır.

Meydana getirilen araştırmalar günde 1-2 yiyecek kaşığı orta zincirli yağ asidi bakımından varlıklı besinler tüketmenin, yağ yakmayı %5 oranında artıldığını deklare etti. Günlük içtiğiniz mütevazi filtre kahvenin içine bir tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı ilave ederek içerseniz uzun süre tok kalmanızı elde edecektir. Hem de daha çok kalori yakmanıza destek olmaktadır.

İLİşKİLİ HABERLER Ev Yapımı Buzlu Kahve

Ev Yapımı Buzlu Kahve

Türk Kahvesi Falı Nedir?

Türk Kahvesi Falı Nedir?

Glütensiz Kahveli Kek Tarifi

Glütensiz Kahveli Kek Tarifi

Bu Yağ Tavaları Yapışmaz Hale Getiriyor

Bu Yağ Tavaları Yapışmaz Hale Getiriyor

İLİşKİLİ GALERİLER Metabolizmayı Hızlandırmak İçin Baharatı Sofradan Eksik Etmeyin

Metabolizmayı Hızlandırmak İçin Baharatı Sofradan Tamamlanmamış Etmeyin

Metabolizma Dostu 5 Besin

Metabolizma Dostu 5 Gıda

Buse Terim Nasıl Kilo Verdiğini Anlattı

Buse Terim Iyi mi Kilo Verdiğini Söyledi

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir