Kanser saniyeler içerisinde tedavi edilebilir
Kanser saniyeler içerisinde tedavi edilebilir

Kanser saniyeler içinde tedavi edilebilir

Bilim adamları, kanserin 1 saniyeden daha kısa bir sürede iyi mi tedavi edilebileceğini deklare etti. Yeni bir emek verme meydana getiren bilim adamları, kanseri tedavi etmek için bir yöntem geliştirdiler. Sadece, bu yöntemi hastalar üstünde kullanmak için daha çok araştırmaya gerekseme var.

İyileşme oranları aynı

Merkez tarafınca meydana getirilen karşılaştırmalı emek verme, flaş terapisinin, foton ışınım terapisine kıyasla yan etkiyi ortalama üçte iki oranında azalttığı sonucuna vardı. Daha da önemlisi, yan tesir riski azalmış olsa da, iki ayrı tedavi gören hastaların iyileşme oranlarının neredeyse aynı kalmış olduğu tespit edildi.

Kanser tedavisi 1 saniyede tamamlanacak

Bu çalışmanın en mühim noktalarından biri, haftalarca devam eden kanser tedavisinin 1 saniyeye indirilebilmesidir. Bilim adamlarına nazaran; dönemin kanser hastaları için son aşama kıymetli olduğu düşünüldüğünde, bu inanılmaz bir gelişme.

Bu emek harcamayı yapmanın kolay olmadığını söyleyen araştırmacılar, ilk olarak ışınım dozlarını doğru bir halde ölçmek için hususi sensörler geliştirmek zorunda olduklarını deklare etti. Bu yöntemin hastalar üstünde kullanılması için ise daha çok araştırmaya gerekseme olduğu açıklandı.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir