Karaktere Göre Saç Rengi
Karaktere Göre Saç Rengi

Karaktere Göre Saç Rengi

Karaktere bakılırsa saç rengi seçmek, kendinizi dış dünyaya daha doğru ifade etmenizi elde edecektir.

Saç Renklerine Gore Karakter Yapısı

Koyu Saç Renkleri

Koyu kumral, kahverengi, siyah saçlar bu kategoriye girer. Koyu saç renkleri, mistik, ciddi, ağırbaşlı karakterler için daha uygun renklerdir. Bu saçları tercih edenler ölçülü, sakin, evcimen bir görüntü verirler. Ek olarak titiz, tedbiri elden bırakmayan ve ayrıntılara fazlaca ehemmiyet veren kişiler de bu renkleri kullanabilir.

Açık Tonlu ve Sarı Saç Renkleri

Sarı yada açık tonlu saç renkleri, değişimden hoşlanan, yaratıcı, enerjik kişilere uygun renklerdir. Etken bir toplumsal yaşamı olan, aşırı istekli, hareketli bir karakteri yansıtırlar. Bunun haricinde, telaşlı, sabırsız ve acele sıkılan yapısal özellikleri de temsil eden bir saç rengidir. Liderlikten hoşlanan, hayata atılmak mevzusunda daha yürekli bir görüntü çizmek isteyenler karaktere bakılırsa saç rengi seçiminde bu tonları tercih edebilir.

Kızıl Saç

Kızıl saçlardan bahsederken, turuncuya çalan bakır tonlarını da bu başlığa dahil etmek gerekir. Bu saç renklerini kullananlar, genel anlamda dışarıya otantik, hayalperest, uçuk kaçık bir görüntü ile verirler. Düşünceli, neşeli, yürekli ve hareketli bir karakter yapısına uygundurlar. Bununla birlikte kızıl saçlılar, kararsız, işkolik ve sıkılgan bir görüntü çizmeye de yatkındırlar.

Karakter Yapılarına Gore Saç Renkleri

Mantıklı

Programlı yaşamaya itina gösteren, aklını ön planda tutarak hareket eden bir yapınız var ise tercih edeceğiniz saç renkleri, koyu karamel, koyu kumral, bal köpüğü benzer biçimde saç renkleri olmalıdır. Hayatınızın pek fazlaca alanında mantığınızla hareket ediyor ve ciddiyete ehemmiyet veriyorsanız karaktere bakılırsa saç rengi belirlerken bunlara dikkat edebilirsiniz.

Girişken

Risk almaktan çekinmeyen, yazışma kurmakta başarıya ulaşmış, konuşkan bir yapınız var ise platin, açık kumral, sarı tonlarda saç renkleri kişiliğinizle bütünleşecektir. Ergonomik çözümler üreten, ortamlarda sivrilen, düşüncelerini ortaya koymaktan çekinmeyen kişiler bu renkleri tercih edebilirler.

Özgür Ruhlu

Özgürlüğüne düşkün, deli dolu yaşayan, plan program yapmaktan hoşlanmayan, spontane hareket etmekten zevk alanlardansanız, uçuk kaçık renklerde saçlar kullanabilirsiniz anlama gelir. Parlak bir kızıl başta olmak suretiyle maviler, griler, pembeler benzer biçimde rengarenk saçlar da sizin için uygun olacaktır.

Keyifli

Enerjik, yerinde duramayan, hayata pozitif bakan, neşeli bir karakteriniz var ise tarçın rengi, mavi-siyah yada bal köpüğü renkleri size fazlaca yakışacak ve kişiliğinizle bütünleşecektir.

Serüven Düşkünü

Devamlı yeni şeyler deneyimlemeyi seven, meraklı ve hareketli kişiler kum sarısı, koyu bordo yada karamel benzer biçimde renkleri tercih etmelidirler. Karaktere bakılırsa saç rengi seçimi ile, serüven ardında koşarken saçlarınızla bütünleşen karakterinizin ön plana çıkması kaçınılmaz olacaktır.

Karaktere Gore Saç Rengi Seçmek Niçin Mühim

Karaktere bakılırsa doğru saç rengini seçmek gerek iş gerek toplumsal hayatımızda bizi bir adım öne taşıyacaktır. Yapımıza uymayan bir saç rengi, üzerimize oturmamış bir giyim benzer biçimde eğreti bir görüntüye sebep olur. Kişiliğimize uygun bir izlenim uyandırmak, her alanda bizlere hem özgüven verecek hem de davranış biçimlerimizle uyum içinde, güvenilir görünmemize olanak verecektir. Karaktere bakılırsa saç rengi tercihimiz, bu şekilde hem tutarlı bir görüntü yaratırken hem de iyi hissetmemizi elde edecektir.

İLİşKİLİ HABERLER Kabarık Saçlar İçin Çözüm Yolları

Kabarık Saçlar İçin Çözüm Yolları

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir