Kaş Aldırırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Kaş Aldırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kaş Aldırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Cımbızla kaş almak. Ağda ile kaş almak yada ip ile kaş almak benzer biçimde. Sadece meydana getirilen bazı kaş alma hataları hem ifadenizi değiştirmekte hem de yüzünüzde fena bir görüntü yaratmasına niçin olacaktır. Kaş aldırırken nelere dikkat etmeli?

Kaş alırken en sık meydana getirilen hatalar…

Her iki kaşın aynı olabilmesi için uğraş vermek

Kaşlarınızı alırken bir tanesinin ince yada daha değişik bulunduğunu fark ettiğiniz de ötekinin de ona benzetmeye çalışmamalısınız. Eğer düzeltmek için kaşlarınızı almaya uğraş verirseniz iki kaşınızda oldukca incelecek ve ip benzer biçimde görüneceklerdir bu durumda sizi mutlu etmeyecektir eminiz ki.

Her gün Kaş Almak

Kesinlikle kaşlarınızı her gün almamalısınız. Zira bu kıl köklerinize oldukca fazla müdahale ettiğiniz için köklerin afallamasına ve kaşınızın zaman içinde küsmesine niçin olacaktır. Kaşlarınız yeterince çıktığını gördüğünüzde kaşlarınızı almalı ve hepsini birden yok etmelisiniz. Ustalaşmış bir kişiden yardım alarak yüzünüze en uygun duracak kaşı bulabilirsiniz. Kaş aldırırken nelere dikkat etmeli? dendiğinde mühim etkenlerden biri ise duştan ilkin aldırmak olacaktır.

Duştan Ilkin Kaş Almayın

Kaşlarınızı duştan ilkin alırsanız eğer sıcak su ile buhardan etkilenecek ve kaşlarınız açılacaktır. Cildinizi nemlendirirken kıl kökleriniz beslenecektir. Köklerin beslenmesi ise kıl köklerinizin daha süratli uzamasına sebep olacak ve kaşlarınızı besleyecektir.

Yanlış Yerden Kavis Vermeyin

Kaş kavisinizi eğer bilmeyip kavisi kendi başınıza yanlış yerden verdiğinizde kaşınız değişik duracak ve yüzünüze kesinlikle uyum sağlamayacaktır. Yüzünüze en uygun kavisin ne işe yaradığını bulabilmek için ise bir kalemden yardım alabilir kalemi burnunuza koyup göz bebeğinize doğru tuttuğunuzda size doğru kavisin neresi olması icap ettiğini gösterecektir.

Cımbızla Kaşın Üst Kısımlarını Almak

 Kaşınızın üst bölümlerini cımbızla almaya çalışırsanız şeklini bozabilmeniz yüksek oranda mümkün olacaktır. Bu yüzden kaşlarınızın üstünü alırken ip kullanmalısınız.

Aynaya Oldukça Yakın Bakarak Kaş Almak

Aynaya oldukca yakından bakarak kaş almamalı ve aynanın sizin gözünüzü yanıltıp oldukca fazla kılınız olduğu benzer biçimde bir yanılsamaya tesir etmesine kesinlikle izin vermemelisiniz. Aynaya oldukca yakından bakıp kaşlarınızı almaya çalışmak kaşlarınızın son olarak incecik kalmasına ve şeklinin de bozulmasına sebep olabilmektedir. Bu yüzden kaşlarınızı alırken kesinlikle yüzünüzün tamamını görebildiğiniz bir ayna tercih etmeli ve sık sık kaşlarınızı denetim ederek kaş alım işlemine devam etmelisiniz. Kaş aldırırken nelere dikkat etmeli? yazımıza birazda şablonlarsan bahsederek devam etmek istiyoruz işte;

Kaş Boşluklarını Siyah Kalemle Doldurmak

Kaşlarınızı aldıktan sonrasında aralarındaki boşluklardan rahatsız oluyorsanız, siyah renkli kaş kalemi ile kaş boşluklarını doldurmamanız gerekiyor. Kaş renginize en uygun kalemi seçip oldukca bastırmadan ve adeta kıl çiziyormuş benzer biçimde kaşlarınızı doldurmalısınız. Kaş renginiz koyuysa, açık tonlarda siyah bir kalem tercih ederek kaşlarınızı doldurursanız en organik görünüme kavuşacaksınızdır.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir