Kaş Kalemi Nasıl Kullanılır?
Kaş Kalemi Nasıl Kullanılır?

Kaş Kalemi Nasıl Kullanılır?

Günümüzde, naturel ve gür kaşlara haiz olmak için kaş ektirme, kıl tekniği benzer biçimde yöntemler çoğunlukla kullanılmaktadır. Bu uygulamalar haricinde kullanılabilecek bir öteki yöntem de kaş kalemlerinden yararlanmaktır. Kaş kalemi iyi mi kullanılır ve neye gore seçilmelidir diye birazcık araştırma yapılması bu ürünlerin doğru kullanımı açısından önemlidir.

Kaş Kalemi Iyi mi Uygulanır?

Kaş kalemi iyi mi kullanılır diye düşünenler için bu işlemin fazlaca rahat bulunduğunu söyleyebiliriz. Ortalama 7-8 dakikalık bir sürede kaş kalemi kullanımı tamamlanmaktadır. Uygun renkteki bir kaş kalemi ile, kolaylıkla kaşlarınıza biçim verebilirsiniz.

Kaş kaleminizi muntazam bir halde uygulayabilmek için en önce kaşlarınızı kaş fırçasıyla tarayın. Bu şekilde kaşlarınızın hem daha muntazam görünmesini hem de şeklinin tam olarak ortaya çıkmasını desteklemiş olacaksınız. Sonrasında, kaşlarınızın biçimine gore, kaş kaleminizle dolduracağınız alanların etrafına çizgiler çekin. Bu işlemin peşinden kaşlarınızı yine tarayın. Bu kısa süre alan kolay uygulama ile, kaşlarınızın naturel görüntüsü bozulmadan daha gür durmasını sağlayabilirsiniz.

 Kaş Kalemi Rengi Iyi mi Seçilir?

Kaş kalemi iyi mi kullanılır derken, kalemin rengi de göz önünde bulundurulmalıdır. Kaş kalemi rengini seçerken ne olursa olsun kaş renginizden bir ton açık bir renk tercih etmelisiniz. Kimi zaman, kaş kalemi alırken, kaş rengi yerine saç rengine bakılmaktadır. Bu hatalı bir hareket olacaktır. Kaş kalemi saç rengine değil, kaş rengine gore seçilir. Bununla birlikte, kaş bölgesini bozulma etmemek için, yumuşak başlı bir kaş kalemi seçmek daha sağlıklıdır.

1- Açık Tenler için Kaş Kalemi

Sarışınlar, kaş kalemi seçiminde belirsiz gri tonlardan uzak durmalıdır, daha sıcak ve canlı renklere yönelmelidirler.

2- Kumral Tenler İçin Kaş Kalemi

Kumral ten rengine haiz olanlar, fazlaca koyu tonlardan kaçınmalıdır. Ara tonlarda bir kahverengi ve küllü tonlar kumral tenlerle uyumlu olacaktır. Kumrallar, kaş kalemini almadan ilkin, ne olursa olsun denemelidirler.

3-Esmer Tenler İçin Kaş Kalemi

Esmer tenliler için en iyi kaş kalemi rengi, fazlaca koyu bir kahverengi olacaktır. Kaş kalemi rengi seçimi mevzusunda, esmerlerin düşmüş olduğu en büyük yanlış, siyah kaş kalemi tercih etmektir. Bu durum, kaşların naturel görünümünü bozmaktadır.

Kaş Kalemi Uygularken Dikkat Edilemsi Gerekenler

Kaş kalemi iyi mi kullanılır mevzusunun bir öteki mühim ayrıntısı da naturel görünümü bozmamaktır. Bunun için dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

– Kaş doldurma işlemi esnasında, ne olursa olsun dipten uç bölgeye doğru hareket edilmelidir.

-Eğer yüzde fondöten yada kapatıcı benzer biçimde ürünler kullanılacaksa, kaşlar ilkin ne olursa olsun taranmalıdır. Aksi halde, bu ürünlerin kalıntıları, kaş kaleminin renginde değişmelere neden olur.

-Kaşlarınızın yalnız seyrek olduğu bölgeleri dolduracaksanız, naturel bir görünüm için sonrasında ne olursa olsun taramalısınız. Böylece kaş kalemi kaşlarınızda dağılarak daha natürel duracaktır.

-Kalemi, kaşlarınızın tamamına uygulayacaksanız, ilk olarak ne olursa olsun kaş şeklinizin bir çerçevesini, çizgiler yardımıyla oluşturmalısınız. Öteki türlü, kaş şeklinizde orantısız görünümler ortaya çıkabilir.

İLİşKİLİ HABERLER Kaş Aldırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kaş Aldırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir