Kaş laminasyonuyla ifadenizi baştan yaratın
Kaş laminasyonuyla ifadenizi baştan yaratın

Kaş laminasyonuyla ifadenizi baştan yaratın

Kaşların çıkış yönü aşağı doğru olabilir, kıvırcık yada karmaşık olabilir. Bu aşamada atılacak en doğru adım naturel kaşları koruyarak işlemler yardımıyla fazlaca daha yukarıya yön almasını sağlamaktır. Kaşların yukarı yön kazanmasını elde eden yöntem ise kaş laminasyonudur.

Bu yöntem ile bakışınızı ve ifadenizi tekrardan tanımlayabileceğinizi vurgulayan Ergül Keskin Conture Make up Studio’nun kurucusu ve Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, kaş laminasyonuyla ilgili mühim bilgiler veriyor.

Kaş laminasyonu nedir

Kontür makyaj uygulamaları son zamanlarda güzellik dünyasını domine ediyor. Bilhassa de güzel duyu müdahalelerden kaçınan ve bıçak alına yatmak istemeyen kişilerin çoğunlukla başvurduğu kontür makyaj uygulamaları, güzellik ve güzel duyu görünüm üstünde belirgin farklar yaratıyor. Bu uygulamaların başlangıcında gelen kaş laminasyonu, iğne yada bıçak olmaksızın kaşların naturel, gür ve dokulu görünmesini sağlayarak ifadeyi kuvvetli bir halde karakterize ediyor.

Kaş laminasyonu; aşağıya doğru düşük, içten kıvrılan sert dokuda kıl yapısına haiz, kısa oldukça gür fakat üste doğru kalkmayan kaş yapıları için kaşı istediğimiz yöne getirerek muntazam bir forma sokmamıza destek sağlar. Son döneme damga vuran, naturel şekilli, hafifçe yukarı doğru uzanan ve tüy efektli kaşlar için kaş laminasyonu uygulaması fazlaca başarı göstermiş sonuçlar sunuyor. Kaşlara hacim kazandırarak daha efektif ve daha kalkık bir görüntü sağlıyor. Ortalama 2 aylık bir kullanım süresi olan kaş laminasyonu, verilen vitaminler ile kaşın fazlaca daha naturel ve gür görünmesine katkı sağlıyor.

Kaş laminasyonu iyi mi uygulanır

Kaşlar istenen şekilde ve yöne nazaran hususi yapıştırıcı ile sabitlenerek biçimlendirilir. 2 değişik solüsyon uygulanır, lüzumlu süre kadar beklenir. Eğer kaş boyama yapılacaksa tasarım ve uygun biçim belirlenir. Arkasından kaşlar boyanır. Sonrasında Kaş Botox işlemi uygulanarak bakım yapılır. Kaş laminasyonunda uygulanan botoks bakım ile kaşın yapısındaki tüm bağları kuvvetlendirir. Kaş botoks işlemi enjeksiyon kullanılarak meydana getirilen bir işlem değildir.

Kaş laminasyonu zararı olan mıdır

Kaş laminasyonu işleminde herhangi zararı olan bir madde kullanılmaz aksine kaşlarınız istediğiniz yön ve şekilde biçimlendirildikten sonrasında sürülen vitaminlerle güçlendirilir. Dolayısıyla kaşlarınıza hiçbir ziyanı yoktur.

Kaş laminasyonunda aslolan amaç, düşük kaşların daha kalkık bir görüntüye ulaşmasını sağlamaktır. Bu sebeple kıl kökü aşağı, yana doğru bakan kaşlar, kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterir. Bununla beraber fazlaca daha bitkin ve mutsuz bir ifade yaratıyor. Bu durumu değişiklik yapmak, fazlaca daha ışıltılı ve genç bir ifade ve bakış kazandırıyor.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir