Kol Sarkmasını Engelleyen Egzersiz Hareketleri
Kol Sarkmasını Engelleyen Egzersiz Hareketleri

Kol Sarkmasını Engelleyen Egzersiz Hareketleri

Sizin için kol sarkmasını engelleyebileceğiniz egzersiz hareketleri bir araya getirdik. İşte extra bir eğitime gerek duymadan evde kolaylıkla yapabileceğiniz kol sarkmasını engellemiş olan egzersiz hareketler…

DAİRESEL KOL EGZERSİZİ

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Kollarınızı zemine paralel olacak şekilde iki tarafa doğru açın ve ellerinizi yumruk yapın. Kollarınızı süratli ve kontrollü bir halde saat yönünde hareket ettirin. 20 dairesel hareketin arkasından 15 saniye dinlenin. Bu egzersizi 10-15 kez (1 set 20 yeniden) tekrarlayabilirsiniz.

MAKAS EGZERSİZİ

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Kollarınızı yana doğru paralel bir halde açın ve öne doğru X olacak şekilde kapatın. Ondan sonra kolları ilk andaki paralel şekildeki pozisyonuna döndürün. Bu hareketi 20 kere tekrarlayın. Bu egzersizi 10-15 kez (1 set 20 yeniden) tekrarlayabilirsiniz.

TOP EGZERSİZİ

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Kollarınızı yana doğru paralel bir halde açın. Top okşar benzer biçimde kollarınızı saat yönünde çevirin. Bu hareketi 20 kere yeniden edin. 15 saniye dinlenin. 8-10 kez (1 set 20 yeniden) tekrarlayın.

DİRSEK İTME VE GERME EGZERSİZİ

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Kollarınızı yana doğru paralel bir halde açın ve ellerinizi yumruk yapın. Yumruğunuzu yere paralel bir hale getirin kısaca kol içiniz yere baksın. Ondan sonra dirsekten kollarınızı bükerek göğsünüzde yumruklarınızı birleştirin. Bu hareketi 20 kere yeniden edin. 15 saniye dinlenin. 10-15 kez (1 set 20 yeniden) tekrarlayın.

BAŞ AŞAĞI NAMESTE EGZERSİZİ

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Kollarınızı başınızın arkasına konumlandırarak dirseklerden bükün ve avuç içlerinizi birbirinize bakacak şekilde birleştirin. Birleştirdiğiniz ellerinizi aşağı doğru itin ve başlangıç konumuna getirin. Bu hareketi 20 kere yeniden edin. 15 saniye dinlenin. 10-15 kez (1 set 20 yeniden) tekrarlayın.

İLİşKİLİ HABERLER Omurganızı Korumak İçin Evde Yapabileceğiniz 4 Egzersiz

Omurganızı Korumak İçin Evde Yapabileceğiniz 4 Egzersiz

Her Gün 15 Dakika Egzersiz Yapmak Yeterli Olacaktır

Her Gün 15 Dakika Egzersiz Yapmak Kafi Olacaktır

Uzmanlar Uyardı: '10 Dakika Hafif Egzersiz Yapın'

Uzmanlar Uyardı: ’10 Dakika Hafifçe Egzersiz Yapın’

Regl Döneminde Yapabileceğiniz Egzersizler

Regl Döneminde Yapabileceğiniz Egzersizler

İLİşKİLİ GALERİLER Evde Yapabileceğiniz Gençlik Egzersizleri

Evde Yapabileceğiniz Gençlik Egzersizleri

Nefes Egzersizleri ve Teknikleri

Nefes Egzersizleri ve Teknikleri

Jane Fonda Egzersiz Videosuyla TikTok’a Katıldı

Jane Fonda Egzersiz Videosuyla TikTok’a Katıldı

Evden Çalışanlar İçin Egzersiz Önerileri

Evden Çalışanlar İçin Egzersiz Önerileri

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir