Korona ağzınızdan bulaşmasın
Korona ağzınızdan bulaşmasın

Korona ağzınızdan bulaşmasın

Ağızdan alınan virüslerin kan sistemimize geçmeden ilkin yok edilmesi kısaca kan dolaşımımıza girmemesini sağlamanın mühim bulunduğunu ifade eden Dt.Kökdemir, ellerimizi temiz tutmamız ve kirliyken ağzımıza sürmememiz mevzusunda uyardı.

Diş eti sağlığına dikkat

Bunun haricinde virüslerin süratli bir halde kan dolaşımına katılmaması için diş etlerimizin sağlığının yerinde olması gerekmektedir. Eğer diş eti iltihabı, yara ya da gözle görülmeyen mikro çatlaklar var ise virüslerin oldukça süratli bir halde kan dolaşımına katılabileceğini açıklayan Dt.Kökdemir, diş etlerinde kanama yada kızarıklık olan kişilerin gargara kullanmasının yararlı olabileceğini deklare etti. Bu şeklinde şikayetleri olan kişilerin en kısa zamanda diş hekimine giderek tedavi olmasını önerdi.

Sık sık su için

Korona ve grip, virüs kökenli hastalıklar olup solunum ve ağız yolu ile bulaşmaktadır. Virüs ile temas eden ellerimizi ağzımıza yada dudaklarımıza değdirmemiz ile bulaşma gerçekleşmektedir. Bu bulaşma sonucu vücut sistemimize giren virüsler hastalığa yol açabilmektedirler.

Virüs ile temas gerçekleştikten sonrasında ilk 2 saatin mühim bulunduğunu belirten Dt.Kökdemir, bu süre içinde ağzımızı gargara ile çalkalar ve sık sık su içersek virüsün hastalığa yol açamadan yok edilebileceğini yada midemize göndererek mide asitleri ile yok olmalarını sağlayabileceğimizi belirtti. Dt.Kökdemir, ağız ve solunum yolu ile bulaşan virüslere karşı korunmanın sıhhatli diş etleri başladığını altını çizdi.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir