Korona Zamanı Hamile Kalmak
Korona Zamanı Hamile Kalmak

Korona Zamanı Hamile Kalmak

Gebelerin Bu Süreçte Ne Benzer biçimde Değişikliklere Ayak Uydurması Gerekecektir?

Korona zamanı hamile kalmak bununla birlikte belirli pandemi detaylarına dikkat edilmesini de bununla beraber getirecektir. Bu mevzu kapsamında kişilerin bilhassa hekim kontrollerini ne sıklıkta yapması gerektiği ile ilgili da sorular geliyor. Bazı doktorlar eğer bulundukları hastane pandemi hastanesi değilse rutin kontrollere lüzumlu önlemler alınarak devam ettirmekten yanadır.

Fakat İstanbul şeklinde hastalığın yaygınlığının üst seviyede olduğu illerde direkt olarak belirli kontrolleri seyrekleştirme sonucu alınmıştır. Mesela haftalık olan meydana getirilen kontrollerde herhangi bir mesele fark edilmezse bu kontrollerin aylığa dönüştürülmesine karar verilmiştir. Bu daha ziyade hekim ve hastanın iş birliği içinde alacağı kararlardan bir tanesidir. Gebelik sürecinde olan kişilerin daha çok stres ile karşı karşıya olmaması için bu mevzuda herhangi bir yasal zorunluluk getirilmemiştir.

Hastane Yoğunluğu Değişecek Mi?

Kişilerin doğumlarının düzgüsel ya da sezaryen olması fark etmeksizin doğum süreci ile ilgili olarak süreçte herhangi bir değişiklik ya da tıbbi sistem ile ilgili bir farklılık meydana gelmeyecektir. Aynı sürecin işlemeye devam edeceğinin eklenmesi gerekiyor.

Bu alanda hekim kontrollerinin seyrekleştirilmesi kim bilir bu zamanda değişiklik gösterecek tek prosedürdür. Salgın kliniklerinin haricinde doğumhane ya da genel manada hastanelerin öteki bölümleri ile ilgili bir engelleme getirilmemiştir. Bir tek acil olmadıkça hastanenin ziyaret edilmemesi mevzusunda uyarılarda bulunuluyor.

Annenin Covid Kapsamı Durumunda Iyi mi Bir Prosedür İzleniyor?

Anneye uygulanacak olan tedavinin değişiklik göstereceği ve bebeğin genel sağlığını negatif yönde etkilemeyecek bir sistemin benimsenmesi bu sürecin en temel bilgileri içinde bulunuyor. Bu alanda çocuğun doğumu sonrasında Covid olup olmayacağı da meydana getirilen testler sonrasında netleşecektir. Şuana kadar anneden bebeğe geçen virüs olay sayısının oldukça düşük olduğu da görülüyor.

Doğum Sonrası Süreçte Neler Değişecek?

Korona zamanı hamile kalmak ile ilgili incelemeler yapıldığı süre doğum sonrasındaki sürecin de direkt olarak değişiklik gösterdiği fark edilmektedir;

Doğum sonrası süreç ile ilgili olarak kişilerin oda süslemesi şeklinde bir uygulama yapması mümkün değildir. Hastanedeki genel sterilliğin korunması ve anne, baba ve çocuğun koruma altına alınması için doğrum sonrasındaki bu süslemeler artık yapılmamaktadır. Doğum sonrasında odalarda meydana getirilen ikramlara da son verilmiştir. Bu kaide yasal olarak geçerli olmasa da eve çıktıktan sonrasında anne ve bebeğin sağlığının korunması için oldukça dikkatli olunması ve belirli bir süre konuk kabul edilmemesi öneriliyor.

Bu detayların aslına bakılırsa ruhsal olarak evli çiftler için daha pozitif olduğu da dile getirilmektedir. Bilhassa herhangi bir ziyaret yapılamayacak olması genel manada lohusalık döneminde hanımefendiler için daha uygun olan bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir