Kuaför Dekorasyonu
Kuaför Dekorasyonu

Kuaför Dekorasyonu

Kuaför salonunun dekorasyonu müşterilere hak ettikleri konforu sağlayacak şekilde planlanmalıdır. Kuaför salonlarında uygulamanız ihtiyaç duyulan dekorasyon fikirleri yazımızın devamında…

Kuaför Salonlarında Dekorasyonun Önemi

Ticari etkinlik gösteren tüm kuruluşlarda dekorasyon büyük ehemmiyet taşımaktadır. Müşterinin ilk görmüş olduğu şey seçtiğiniz dekorasyondur. Satın alan ortamı şık ve konforlu bulmazsa ustalaşmış olmadığınızı düşünecek ve sizden hizmet almayı reddedecektir. Satın alan sürekliliğini sağlamak için de verilen hizmet kadar dekorasyonda seçilen parçaların önemi bulunmaktadır.

Kuaför Dekorasyonlarında Rahatlık ve Şıklı Mühim
Kuaför salonları için dekorasyon planları yapılırken müşterinin orada saatler geçireceği ve evinde benzer biçimde rahat duymak isteyeceği göz ardı edilmemelidir. Seçilen rahat parçaların hemen hemen sizden hizmet almamış müşterilerin gözünde ön yargı oluşturmaması için hem de şıklığa da haiz olması gerekmektedir.

Kullanılması Ihtiyaç duyulan Parçalar

Kuaför salonlarında en fazlaca kullanılan parça müşterilerin saçı yapılırken oturdukları sandalyelerdir. Bu sandalyelerin sırt destekli olanlarından kullanmanız müşterilerin gözünde size artı puan kazandıracaktır. Bununla birlikte müşterilerin boyları farklılık gösterebileceğinden ve çocuk müşterileriniz olabileceğinden sandalyelerin ayarlanabilir özellikte olması ehemmiyet arz etmektedir.

Kuaföre gelen müşteriler uzun süre sıra bekleyebileceği için kuaför salonu dekorasyonu planlamalarında en mühim kısımlarından birisi de bekleme koltuklarıdır. Bekleme koltuklarınız fazla minik olursa müşteriler oturacak yer bulamadığı için salonunuzu terk edebilir. Koltuklar konforlu malzemeden ve yaslanabilir olmalıdır. Müşterilerin arkalarına yaslanamayacağı puf ve türevi koltuklardan kullanmamalısınız.

Kuaför Salonlarında Ayna ve Aydınlatma Seçimi

Sırası gelip koltuğuna oturan satın alan için en mühim detaylardan birisi aynadır. İşlemi başlayıp bitene kadar satın alan ayna karşısında oturur ve aynadan meydana getirilen işlemi takip eder. Bu durumda kalitesiz ayna kullanımı müşterinin gözünde sizin için bir eksi puan olacaktır. Kullandığınız aynalar kaliteli ve kuaför salonunuz için uygun büyüklükte olmalı.

Kuaför salonu dekorasyonu tasarımlarında kullanılan aydınlatmalar en mühim unsurlardan birisidir. Kafi aydınlatma sağlanmasa satın alan meydana getirilen işlemi ışık sebebiyle değişik görebilir ve bundan hastalık duyabilir. Bunun için kuaför salonu içerinde kullanılan suni aydınlatmalar kadar kuaförün gün ışığını ne kadar almış olduğu da önemlidir. Camlar içeriye kafi güneş ışığını alacak fakat müşterinizin gözünü rahatsız etmeyecek şekilde konumlandırılmalıdır.

Kuaför Salonu Dekorasyonlarında Kullanılan Tasarımlar

Kuaför salonu dekorasyonu düşünce açısından oldukça geniş yelpazeye haizdir. Çağıl ve mütevazı bir dekorasyon yapabildiğiniz benzer biçimde marjinal bir ortamda oluşturabilirsiniz. İç baş yapıcılarından tasarlamaktan oldukça zevk almış olduğu kuaför salonları için tüm yaratıcılığınız kullanılabilir. Isterseniz duvarlarınızı rengarenk boyayabilir, isterseniz salonunuzda yalnız bir yada iki renk kullanabilirsiniz.

Dekorasyonunuzu planlarken hitap ettiğiniz yaş kitlesini de göz önüne almakta yarar var. Hitap etmek istediğiniz kitlenin yaş aralığı düşükse avangart benzer biçimde birçok yöntemle dizaynınızı yapabilirsiniz. Daha erişkin bir kesime hitap etmek istiyorsanız daha naturel ve mütevazı bir tasarımla salonunuzda bir refah ortamı oluşturabilirsiniz. Her yaş kitlesine hitap etmek için ise abartısız çağıl tasarımlar seçmek en doğrusu olacaktır.

İLİşKİLİ HABERLER Jakuzili Yatak Odası Dekorasyonu

Jakuzili Yatak Odası Dekorasyonu

Japon Tarzı Ev Dekorasyonu

Japon Seçimi Ev Dekorasyonu

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir