Leke Gideren Ürünler
Leke Gideren Ürünler

Leke Gideren Ürünler

Cilt bakımına ne kadar dikkat etsek de bazı lekelerin önüne geçmemiz mümkün olmuyor.

Sivilce Lekeleri Iyi mi Giderilir?

Sivilceleri geçirmek için kullanabileceğimiz yöntemlerle netice alsak da kırmızı lekeler cildimizde kalmaya devam edebilir. Sivilce lekelerinden kurtulmak için ozon sütü kullanabilirsiniz. Ozon cilt bakım sütleri ile yüzünüzü günlük temizleyerek sivilce lekelerinden kurtulabilirsiniz. Saf ozon jelleri de cilt bakımı için işe yarayan ürünlerdir. Sivilce lekelerinden oluşan kırmızılıkları giderebilir, cilt rengini eşitleyebilirsiniz.

Sivilce lekesi karşıtı krem kullanmak istiyorsanız önceliğiniz dermatolog önerileri olmalıdır. Cilt doktoruna görünerek kısa sürede lekelerden kurtulabilirsiniz. Sivilce lekelerini gidermek için expigment, Madecassol, nadixa benzer biçimde kremleri kullanmanız mümkün. Sadece bu kremler ciltte uzun süre kaldığında yanmasına ve mor lekeler oluşmasına sebep olabiliyor. Bu yüzden doktor önerisi olmadan bu kremleri eczaneden almanız ve kullanmanız doğru değildir.

Sivilce lekelerini gidermek için evde naturel maskeler de yapabilirsiniz. Sivilce karşıtı olduğu benzer biçimde lekeler için de limon kullanabilirsiniz. Bir tek limon suyu cildin kurumasına sebep olacağı için yoğurt ile karışmasını sağlayarak haftada bir kez uygulayabilirsiniz. Karbonat da sivilce lekelerine iyi gelen renk açıcı özelliğe haizdir. Yoğurt ve karbonat karışmasını sağlayarak da maske yapabilirsiniz.

Kir Kremleri İşe Yarıyor Mu?

Kir gideren ürünler internette, reklamlarda, eczanelerde, kozmetik mağazalarında bulabileceğiniz değişik içeriklerle satılıyor. Tüm kremler işe yaramadığı benzer biçimde işe yarayan kremleri de bulabilirsiniz. Son zamanlardan popüler kremlerinden kabul edilen sinoz kir giderici ürünler, lekelere iyi gelen bir içeriğe haiz. Cilt tiplerine nazaran değişik çeşitleri olduğundan kendinize en uygun kremi bulabilirsiniz.

Kozmetik markalarının kir giderici ürünleri çoğu zaman işe yaramayan ürünlerdir. Tutarları düşükse o kremlerden asla verim almayacağınız için paranızı boşuna harcamayın. Kir gidermek için kullanacağınız kremleri naturel ürünler satan mağazalardan almaya dikkat etmelisiniz. Uygun fiyatlı ve işe yarayan kir kremi arıyorsanız himalaya markasının kremlerine bakabilirsiniz.

Gece-gündüz bakım kremlerini tamamımız kullanıyoruz. Bu kremleri seçerken içeriklerine bakabilir ve kir karşıtı içerikleri olan kremleri tercih edebilirsiniz. Cilt tonunu düzenleyen nar çiçeği özlü gündüz kremleri ve domates özlü gece kremleri lekelerle başa çıkmanız için doğru seçimler olacaktır.

Arap Kızı Kremi Kir Giderir Mi?

Kir gideren ürünler ararken karşınıza çıkan fiyatların yüksek olmasından rahatsız olabilirsiniz. Kir gidermek için uygun fiyatlı ve işe yarayan bir krem arıyorsanız arap kızı kullanabilirsiniz. Mini beyaz bir kutu içinde satılan arap kızı kreminin mavi ve pembe kremleri vardır. Mavi renkli gece kremini 5 TL benzer biçimde uygun bir fiyatla aktarlardan alabilirsiniz. Gece yatmadan yüzünüze sürün ve aralıksız kullanmaya devam edin. Lekeleri gidereceği benzer biçimde cilt tonunu da açarak daha beyaz görünmenizi elde edecektir.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir