Lüks Antre Dekorasyonu
Lüks Antre Dekorasyonu

Lüks Antre Dekorasyonu

Evinize ilk girdiğiniz de sizi karşılayan alan antreniz size fazlaca boş ve demode mi geliyor?  Bir antreye en fazla ne yapılabilir? Iyi mi göze hitap edebilir diye mi düşünüyorsunuz?  Birçok şahıs evinin her bölümünü dikkatle dizayn etse de niçin se antreler hep görmezden gelinir. Fazlaca sık zaman geçirmediğimiz alan olduğundan gözden kaçması muhtemeldir. Eve girerken ilk adım attığınız antreniz aslın da evinizle ilgili görsel olarak ilk tüyoyu verir. Antrenizi değişiklik yapmak Lüks antre dekorasyonu ile karşılamak ister misiniz?

Lüks Antre Dekorasyonu Iyi mi Yapılır?

Antrenizi göze çarpan hale getirmeye karar verdiğiniz fakat aklınız da hemen hemen bir düşünce yoksa yazımızın devamın da bir düşünce sahibi olmanız muhtemeldir. Ilkin karar vermeniz ihtiyaç duyulan iyi mi bir lüks antre dekorasyonuna haiz olmak istediğinizdir. Klasik,çağıl,vintage,şirin sizin tarzınızı yaratan ve evinizde ki dizayna uyum saylayacak bir biçim seçmelisiniz. Antreden odanıza kadar olan geçişler uyumlu ve birbirini tamamlayan denge de olmalılar. Çoğu zaman evin en ışık almayan bölümün de olan antreler için doğru malzemelerin kullanılması gereklidir. Mesela aydınlatma olarak led aydınlatmalar kullanabilirsiniz. Ek olarak daha aydınlık olması için antreniz de açık renkler kullanmalı koyu renklerden kaçınmalısınız. Duvarlarınız da duvar kağıdı kullanmak istiyorsanız karışık desenlerden kaçınılmalı alanı daha geniş ve ferah gösterecek göz yormayan aydınlık sağlayacak mütevazi ve şık duvar kağıtlarından yararlanabilirsiniz. Anternizi çağıl gösterecek aksesuar seçimlerinden biri de aynadır ister yan ister dik olsun seçmiş olduğunuz aynanız antrenize değişik bir hava katacaktır. Antreniz genişse bir köşesini L şeklin de dekore ederek hem oturmak hem de kıyafetlerinizi asmak için muhteşem bir alan olabilir.  Bu sayede ayakta ayakkabılarınızı giymek zorun da kalmaz dışarı çıktığınız da giydiğiniz manto ya da ceketlerinizi odada yer kaplayarak muhafaza etmek zorun da kalmazsınız.

Lüks Antre Dekorasyonun da Yapılmaması Gerekenler Nedir?

Eviniz eski bir yapıysa ve antreniz olduğundan dar bir alana sahipse bu yüzden iyi mi dekore edeceğinizi bilmiyorsanız ve antre dekore ederken yapılmaması ihtiyaç duyulan hatalar nedir? Merak ediyorsanız dar alan antreleriniz için dekorasyon fikirlerini ve yapılmaması gerekenleri sizin için derledik.

Dar Antreler de Meydana getirilen Hatalar

Olduğundan ufak gösterecek fazla eşya kullanımı ve yanlış renk kombinasyonu lüks antre dekorasyonunuz için en fazlaca meydana getirilen hataların başın da gelmektedir. Karışık büyük ve avize kullanımları antreniz için doğru seçim değildir. Duvarınız da kullandığınız aynanızın beyaz oluşu meydana getirilen hatalardan biridir. Karışık desenli göz yoran duvar kağıtları da dar olan antrenizi daha ufak göstermekle beraber olduğundan karanlıkta gösterecektir.

Antreler de Meydana getirilen hatalar

Antreniz ister dar ister geniş olsun en fazlaca meydana getirilen hatalardan biri yerin fayansla kaplı olmasıdır. Fayans zeminler ıslak olduğundan bu sizin açınızdan risklidir. Ek olarak silinen fayanslar da adım atma izlerinizi görebilirsiniz. Bu biçim bir fayansa sahipseniz kaymayan antrenize uyum sağlayacak halı kullanabilirsiniz.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir