Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?
Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Makyaj yaparken yüz şekline uygun seçimler yapmadığınız sürede yüzünüzü orantılı göstermeniz mümkün değil. Bunun için kaş kaleminden far fırçasında kadar tüm detaylara dikkat etmeniz gerekiyor.

Makyaj Fırçası Iyi mi Seçilmeli?

Makyaj yaparken elle uygulamak yerine fırça tercih etmeniz gerekiyor. Kullandığınız tüm ürünleri fırça yardımı ile dağıttığınız sürede makyaj hatalarına engel olabilirsiniz. Elle dağıttığınız tüm ürünler dağınık ve kirli bir görünüm yaratabilir. Makyaj fırçası seçiminde ise allık, pudra, fondöten, far ve ruj benzer biçimde tüm malzemelere uygun fırçaları bulmalısınız.

Fırça seçiminde en oldukca dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan fondöten fırçasıdır. Pürüzsüz bir yüz görünümü kazanmak için yüze fondöteni en iyi şekilde dağıtacak fırçayı seçmeniz gerekiyor. Kullandığınız araç-gereç ne kadar kaliteli olsa da iyi dağıtmadığınız sürece pürüzsüz görünmez. Fondöten fırçası olarak kullanımı kolay olan kaşık fırçaları seçebilirsiniz. Bu fırçaların boyutları çoğu zaman orta olduğundan orta boy bir kaşık fırça ile istediğiniz benzer biçimde fondöteni dağıtabilirsiniz.

Göz makyajında dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan en mühim nokta değişik kalınlıklarda fırçaları kullanmanız. Dağıtmak için kalınca uçlu, kirpik diplerini doldurmak için oldukca inci uçlu, göz çevresine kapatıcı uygulamak içinse mini kaşık fırçalar kullanabilirsiniz. Far sürerken baz kullanmak, farın kalıcı olmasını elde edecektir. Far bazını elle uygulayarak üstüne tüm malzemeleri fırça yardımı ile dağıtabilirsiniz.

Birçok kadının yapmış olduğu hatalardan biri ruj sürerken fırça kullanmamak. Ruj, dudakların ön plana çıkarırken daha ince görünmesine sebep olabilir. Bu yüzden ilk olarak ruj fırçası ile bir çerçeve yapmanız gerekiyor. Bu çerçeve daha koyu, içi dolduracağınız renkler ise fark edilmeyecek şekilde bir ton açık olmalıdır. Böylece istediğiniz görünümü kazanabilirsiniz.

Makyaj yaparken nelere dikkat etmeli; kullandığınız fırçalar kısa sürede kirlenir ve bir süre sonrasında istediğiniz etkiyi yaratmaz. Bunun için tüm fırçaları sık sık yıkamanız gerekiyor. Fırça yıkarken beyaz sabun kullanabilirsiniz. Ucunun yıpranmaması için yumuşak hamlelerle yıkamalısınız.

Ruj Seçerken Neleri Bilmeliyiz?

Makyaj malzemeleri seçiminde her parça için ayrı ayrı dikkat etmeniz gerekiyor. Bunlar içinde dudakları ön plana çıkaran ve makyajı tamamlayan ruju, en doğru şekilde seçmelisiniz. Eğer ince dudaklara sahipseniz hacim verecek mat rujlar size bakılırsa. Doğru ruj seçimi yaparken bilinmeyen markalar ve ucuz kozmetik ürünleri seçmeyin. Dudaklarınızı kurutan bu malzemeler bir süre sonrasında soyulur ve sağlığınıza zarar verebilir.

Allık mı Bronzer Mı?

Makyaj yaparken nelere dikkat etmeli; araç-gereç seçiminde devamlı ten renginizi ve saç renginizi dikkate almanız gerekiyor. Beyaz tende hanımefendilerin seçimi allık olmalı. Bronzer, buğday ten ve esmer tenlere daha oldukca yakışıyor. Kemikli bir yüz yapısına sahipseniz şeftali tonlarında allık kullanarak yüz hatlarını ön plana çıkaran organik makyajlar elde edebilirsiniz.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir