Makyajsız Güzel Görünmenin Sırrını Açıklıyoruz!
Makyajsız Güzel Görünmenin Sırrını Açıklıyoruz!

Makyajsız Güzel Görünmenin Sırrını Açıklıyoruz!

Bazı bayanlar devamlı makyaj yapmayı sevmezler sadece makyajsızda güzel görünmek isterler. Bunu sağlamak ise izleyeceğiniz birkaç adım ile mümkün. Her hanım bir güzelliği temsil eder sadece rutin bakımlarının da dikkatsizlik edilmemesi gerekir. Sizin için rahat birkaç adımla fresh bir görünüme kavuşmanızı sağlayacak bakım önerilerini bir araya getirdik. İşte detaylar…

UYKUYA ÖZEN GÖSTERİN

Makyajsız güzel görünmek isteyen her kadının ilk olarak yapması ihtiyaç duyulan, iyi bir uyku çekmektir. Günde 8 saat uyuyarak, göz çevresindeki koyu halkaların ve şişliklerin ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.

CİLDİNİZİ SOĞUK SU İLE YIKAYIN

Soğuk suyun cildi sıkılaştırıcı ve nemlendirici özelliğinde yararlanabilirsiniz. Ek olarak göz çevresindeki koyu halkaların ve şişliklerinde azaltılmasına destek verir. Her sabah uyandığınızda soğuk suyla yüzünüzü yıkayarak güne daha zinde ve canlı başlayabilirsiniz.

NEMLENDİRMEK ÖNEMLİ

Makyajsız güzel görünmek için yapabileceğiniz en rahat şey cildinizi temizlemek. Haftada minimum 2 kere cildinizi tonik ile temizleyip, nemlendirmeniz gerekmektedir. Bu sayede tıkanan gözenekleriniz açılacak ve cildiniz nefes almaya başlamış olacak.

BOL BOL SU İÇİN

Su içmek cildinizin nemlenmesini ve yumuşamasını sağlar. Su içtiğiniz vakit vücudunuz zararı dokunan toksinlerden arınır. Hem de cildinizi direkt etkileyen beslenme düzeninize de dikkat etmenizde yarar var.

GÜNEŞ KREMİNİ DÖRT MEVSİM KULLANIN

Her mevsim güneş kremi kullanmayı dikkatsizlik etmeyin. Güneşin niçin olduğu zararı dokunan etkisinde bırakır cildinizin daha süratli yaşlanmasına niçin olmakta. Yaz, kış güneş gözlüğü takmak ve güneş kremi kullanmak göz çevrenizdeki kırışıklıkların azalmasını elde edecektir.

SAÇ VE KİRPİK BAKIMI YAPIN

Yüzünüze bakmış olduğunuzda en dikkat çeken bölgeler kaş ve kirpiklerdir. Bundan dolayı kaş ve kirpiklerinize lüzumlu özeni göstermenizde yarar var. Kirpik kıvırıcı ile rimel olmadan naturel çekici bakışlar yakalayabilirsiniz. Kaşlarınızın ise devamlı bakımlı ve yüz şekline uygun alınması gerekir.

SAÇ BAKIMI YAPMAYI UNUTMAYIN

Bir kadının kimliği saçlarıdır. Bundan dolayı cildinize gösterdiğiniz özeni aynı şekilde saçlarınıza da göstermeniz gerekir. Güzelliğinizi makyaj yapmadan saçlarınla da ön plana çıkarabilirsiniz.

İLİşKİLİ HABERLER Günlük Cilt Temizleme Rutini

Günlük Cilt Temizleme Rutini

Kahve Telvesi ile Cilt Bakımı

Kahve Telvesi ile Cilt Bakımı

Ciltte Oluşan Lekeler Nasıl Geçer?

Ciltte Oluşan Lekeler Iyi mi Geçer?

Ciltteki Kararmaları Önleyecek Yöntemler

Ciltteki Kararmaları Önleyecek Yöntemler

İLİşKİLİ GALERİLER Tüm Cilt Tiplerine Uygun Temizleyici: Yulaf Maskesi!

Tüm Cilt Tiplerine Uygun Temizleyici: Yulaf Maskesi!

Işıl Işıl Cilt İçin Sadece 4 Adım Yeterli

Işıl Işıl Cilt İçin Yalnız 4 Adım Kafi

Pürüzsüz Bir Cilt İçin 3 Maske!

Pürüzsüz Bir Cilt İçin 3 Maske!

Salgın Stresi Stres Cilt Hastalıklarını Artırıyor

Salgın Stresi Stres Cilt Hastalıklarını Artırıyor

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir