Mango ile Bilinçli Moda
Mango ile Bilinçli Moda

Mango ile Bilinçli Moda

Marka, çevre dostu tasarımlarından olan yeni Commited Koleksiyonu’nu piyasaya sunuyor.

Mango Committed Mango Committed

2019 İlkbahar/Yaz Commited Koleksiyonu BCI sertifikalı organik kotonun yanı sıra yeni teknolojiler ve geri dönüştürülebilen lifler kullanılarak tasarlandı. LENCİNG REFİBRA, ağaçlardan elde edilmiş ve üretiminde toksik madde kullanılmayan, %100 biyo-çözünür liflerden yapılmış GREENCEL ile konfeksiyonda öteki aşamalarda kullanılan, pamuk kalıntıları ile tahta selülozlarının yeniden kullanımı vasıtasıyla elde edilmiş bir lif olan TENCELä Lyocell’i yarattı.

Mango Take Action

Mango Take Action Mango Take Action

Bununla birlikte Mango, başlatmış olduğu SECOND CHANCES (İkinci Talih) projesine devam ediyor. SECOND CHANCES projesi fizyolojik mağazalarda, kıyafet ve ayakkabı için konulmuş geri dönüşüm kutularını içeriyor. Bu vesileyle toplanan giysiler, o bölgede geri dönüşüm amaçları için (%52), internasyonal geri dönüşüm amaçları için (%10), geri dönüşümü yeni alanlarda kullanabilmek için (%20) ve enerji değerlendirmek için (%18) kullanılıyor.

Jean Üretiminde 4 Milyon Litre Su Tasarrufu Sağlamış oldu

Jean Üretiminde 4 Milyon Litre Su Tasarrufu Sağladı Jean Üretiminde 4 Milyon Litre Su Tasarrufu Sağladı

İlkbahar/Yaz 2019 Jean Koleksiyonu’nun %38’i sürdürebilirlik kriterlerine uygun özellikte olup, önümüzdeki sürem bu oranın yarıdan fazlaya yetişmesi hedefleniyor.

Bilgili moda yaratma isteği sebebiyle MANGO, ürünlerinde sürdürebilir lif kullanım oranını arttırdı ve 2022 yılına kadar kullandığı pamuğun %50’sinin de sürdürülebilir özellikte olmasını hedefliyor.
instyle.com.tr

 

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir