Marilyn Monroe Makyajı
Marilyn Monroe Makyajı

Marilyn Monroe Makyajı

Kusursuz görünen cildiyle, kırmızı rujuyla, giysileriyle birçok hanıma idol olmuştur. Döneminde anlatılmayan Marliyn Monroe’nun makyaj gizemini, makyözü Allan Whitey ölmeden ilkin paylaştı. Sizlere Marliyn Monroe makyajı iyi mi uygulanır anlatacağız.

Cilt

Ilk olarak baz olarak Marliyn Monroe’nun vazelin kullandığını belirtelim. Siz vazelin kullanmak zorunda değilsiniz onun yerine cildinize uygun bazı kullanabilirsiniz. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz vazelin kullanmanız daha yağlı bir görünüme sebep olacaktır.

Peşinden cildinize renk tonunuza uygun fondöten kullanmanızda yarar var fakat fondöteni ince bir katman halinde uygulamalısınız. Koyu bir ten rengine sahipseniz ve direkt Marliyn Monroe görünümü elde etmek istiyorsanız, ten renginizden birkaç ton açık fondöten tercih edebilirsiniz.

Aydınlatıcı olarak da vazelin kullanan Marliyn Monroe böylece cildinin spot ışıkları altında parlamasını sağlıyor. Siz de parlak bir görünüm için aydınlatıcı tercih edebilir. Elmacık kemiklerinden şakaklara kadar uygulayabilirsiniz.

Göz

Marliyn Monroe’nun buğulu gözlerinin sırrı ise Greta Garbo tekniği. Marliyn Monroe benzer biçimde gözlere haiz olmak için kahverengi fara, siyah, kahve, kırmızı ve beyaz göz kalemine ihtiyacınız var. Ilk olarak göz kapaklarını ince bir halde, siyah kalemle çizerek başlıyorsunuz işe. Peşinden alt kirpik diplerini kahverengi kalemle belirginleştiriyorsunuz ve kalemi alt göz sınırından itibaren çekiyorsunuz. Üst kirpik altına çekilen siyah kalem ile kahverengi kalem içinde bir üçgen oluşturuyorsunuz. Üçgenin içini beyaz boyuyorsunuz böylece gözler derinleşiyor. Göz kapağına açık kahverengi bir far uyguluyorsunuz. Son olarak göz pınarına küçük bir nokta kalem uyguluyorsunuz. Bu tekniği göz belirginleştirmek amaçlı öteki makyajlarınızda da uygulayabilirsiniz.

Uzun kirpik seven fakat organik görüntüden de uzaklaşmak istemeyen Monroe takma kirpikleri yarıya keserek kullanıyormuş. Uzun kirpiklere sahipseniz yalnızca rimel sürerek bu görüntüyü elde edebilirsiniz fakat kısa kirpikleriniz var ise siz de bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Yanaklar

Pembe tonlarda allıkları yeğleyen Monroe’nun yüz hatlarını belirginleştirmek için uyguladığı bir yöntemden bahsedeceğiz. Allığı bronzer benzer biçimde elmacık kemiklerinden şakaklara kadar uygulamak Monroe’nun sırrı. Bu yöntem derhal yüzünüze canlılık verecek hem de yüz hatlarınızı belirginleştirecek. Ek olarak allığı burnun iki yanına ve üzerine de uygulayarak burnun daha ince görünmesini sağlayabilirsiniz. Tüm bu işlemleri bronzer ile de uygulayabilirsiniz fakat ten renginizin daha koyu görünmesine sebep olacaktır.

Dudaklar

Marliyn Monroe makyajının en mühim noktası ruj. Birbirine yakın iki tonda kırmızı ruja ihtiyacımız var. Marliyn Monroe dudak kenarlarına daha koyu tonda bir kırmızı uygularken ortasına daha açık tonda bir ruj uyguluyormuş. Bu geçişi sağlamak için birbirine oldukça yakın iki mat ruj kullanmanızı tavsiye ederiz. Dudakların dış kısmındaki kavisi e gene koyu renk kırmızıyla verebiliriz. İnce dudaklara sahipseniz dudaklarınızı kalınlaştırmak için ilkin bir kalemle Marliyn Monroe dudaklarının şekline bakarak çizebilir peşinden uygulayabilirsiniz. Bu işlemi yaparken dikkatli olmakta yarar var zira taşması durumunda çirkin bir görüntü elde edersiniz.

İLİşKİLİ HABERLER Marilyn Monroe'nun Saçına Biçilen Değer Dudak Uçuklattı

Marilyn Monroe’nun Saçına Biçilen Kıymet Dudak Uçuklattı

Marilyn Monroe'nun Beyaz Elbisesine Ne Oldu?

Marilyn Monroe’nun Beyaz Elbisesine Ne Oldu?

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir