Maskara Sürerken Yapılan Hatalar
Maskara Sürerken Yapılan Hatalar

Maskara Sürerken Yapılan Hatalar

Maskara, kirpikleri uzatmak ve kıvırmak için kullanılan kozmetik üründür. Tüm maskaralar kirpiklerinize uygun olmayacağı için ilk olarak maskara seçimini doğru yapmanız gerekiyor.

Doğru Maskara Seçimi Iyi mi Yapılır?

Maskara sürerken ne kadar itina gösterseniz de istediğiniz şeklinde kirpiklere haiz olamıyorsanız kullandığınız maskarayı değiştirmeniz gerekiyor. Kozmetik sektörü oldukça geliştiği için tüm kirpik tiplerine uygun maskaralar bulabilirsiniz. Maskara seçiminde yaptığımız en büyük hatalardan biri çevremizden aldığımız önerilerdir. Kirpik tiplerine bakılırsa doğru maskara seçimi yapılmadığı sürece oldukça beğenilen maskaralar işinize yaramayacaktır.

Ilk olarak kirpiklerinizin uzun yada kısa olmasına değil kıvrımına dikkat etmeniz gerekiyor. Düz kirpikleri daha uzun gösteren maskaralar doğru bir seçim olmayacaktır. Düz kirpiklere sahipseniz ince fırçalı, yoğun maskaralar tercih etmelisiniz. Kirpikleri tek tek ayıracak ince uçlu fırçalarla kirpiklerinizi daha kolay kıvırabilirsiniz. Düz kirpikleri kıvırdıktan sonrasında istediğiniz görünümü elde edeceğiniz için kirpikleri uzatan maskaralar size uygun değil.

Kirpikleriniz kıvrımlıysa maskara seçiminiz kirpikleri uzatan ürünler olmalıdır. Yoğun siyah yada renkli maskaraları kullanabilirsiniz. Maskara fırçasının kalınca ve yumuşak olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Kirpik kıvrımlarını öne çıkaracak fırçalar yumuşak uçlu fırçalardır. Yoğun maskaraları kirpiklerinize doğru uyguladığınız sürece gözlerinizde istediğiniz görünümü kazanmanız oldukça kolay.

Maskara Sürerken Nelere Dikkat Etmeli?

Maskara sürerken meydana getirilen hatalar kullandığınız ürün ne kadar doğru olsa da istediğiniz şeklinde görünmesini engelleyecektir. Ilk olarak maskara sürmeden ilkin tüm kirpik tiplerini kıvırmanız gerekiyor. Düz kirpiklere sahipseniz 1 dakika kadar kirpik kıvırıcısı uygulayın. Daha kalıcı olması için ısıtıcılı ürünler kullanabilirsiniz. Kirpikleri kıvırdıktan sonrasında maskara uygulamanız kirpikleri yapıştırabilir.

Kirpik kıvırıcısını bir süre beklettikten sonrasında kirpikleriniz birbirinin üzerine gelmiş olabilir. Üstüne maskara sürdüğünüzde üst üste kalan kirpikler yapışır ve kirli bir görünüme sebep olur. Bu yüzden maskara sürmeden ilkin kirpiklerinizi taramanız gerekiyor. Bunun için mini kirpik tarakları kullanabilirsiniz.

Maskara sürerken meydana getirilen hatalardan biri de yoğun sürmektedir. Maskara fırçasını peçeteyle hafifçe silerek yoğunluğunu azaltabilirsiniz. Maskara sürerken kirpiklerin ortasından başlamamanız gerekiyor. Kirpik diplerine yoğun uygulama yapmanız da gözleri kirli gösterir. Bu yüzden hafifçe ve süratli hamlelerle kirpik uçlarına maskara sürmeniz gerekiyor.

Gözleri Büyük Göstermek için Iyi mi Maskara Sürmeli?

Maskara sürerken meydana getirilen hatalar gözlerin daha ufak görünmesine sebep olabilir. Gözleri büyütmek için kirpiklerin bitimini daha uzun, içte kalan kısımlarını daha kısa göstermeniz gerekiyor. Bunun için maskara sürmeye kirpik bitiminden başlamanız gerekiyor. Fazlaca yoğun maskara sürmek gözleri büyük göstermeyecektir. Gözlerinizi daha büyük göstermek istiyorsanız kirpik diplerini siyah bir kalemle doldurarak maskara sürmeye başlayabilirsiniz. Kirpikleri yeterince kıvırmadığınız takdir de gözleriniz olduğundan daha ufak görünebilir.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir