Minimalist Ev Dekorasyonu
Minimalist Ev Dekorasyonu

Minimalist Ev Dekorasyonu

Minimalist ev dekorasyonları tam da sizin isteklerinize gore bir seçim, böylelikle şehrin kirliliğinden, kalabalığından ve stresinden kaçabileceğiniz alanınızdır.
Minimalist Ev Dekorasyonu Nedir?
Minimalist anlam olarak; azca ve öz anlamına gelir. Minimalist ev dekorasyonu ise oldukca eşyanın bulunmadığı yalnız lüzumlu ve kullandığınız eşyaların olduğu sadeliği ve şıklığı evinize yansıttığınız dekorasyon çeşididir. Son seneler da ev dekorasyonların da da kullanımı fazlasıyla artan minimalist ev dekorasyonu bir çok ünlünün de tercih etmiş olduğu bir seçimdir. İhtiyaç duymadığınız ve fazla yer kapladığını düşündüğünüz eşyaları kaldırabilir yerine daha şık ve kullanışlı eşyalarınızla kendinize ilişik minimalist ortamınızı yaratabilirsiniz.
Minimalist Ev Dekorasyonu Iyi mi Yapılır?
Evinizi minimalist bir yaşama çevirmek istiyorsanız, oldukca fazla bulunan eşyaları atabilir ya da ikinci el olarak da pazarlayabilirsiniz. Oturma odanız da L koltuk ve yalnız bir sehpa kullanarak ek olarak doğru renk kombinasyonu yaparak da bu seçimi rahat yakalayabilirsiniz. Minimalist tarzını evinizin her ortamın da yakalamalısınız böylece eviniz tam olarak minimalist ev dekorasyonuna daha oldukca uyum elde etmiş olacak. Dekorasyon ürünlerinizi sınırlayın ve eşit biçim de dağılımlarını gerçekleştirin evinizi şık ve alımlı göstercek 3 maddeye dikkat edin
3 Madde şu şekilde;
• Beyaz tonların kullanıldığı her alan geniş olmasıyla beraber ferahlık da verir.
• Beyaz tonların kullanıldığı minilist evlerde bu tonu tamamlayacak renkler; siyah, gri,toprak renkleri ve ahşap’ın sıcak tonlarıdır.
• Eviniz’ de kesinlikle bir bitkiye yer verin, bu nebat ister mutfak ta ister oturma odanız da olsun gereksiz aksesuar kullanımı yerine kullanacağınız bitkiniz size ferahlık verecektir.
Minimalist Dekorasyon Örnekleri
• Köşe koltuk, mütevazi tv ünitesi ve sehpa üçlemesi minimalist ev dekorasyonu için hem ideal hem de uygundur. Kullanabileceğiniz tek bir aksesuarla bunu tamamlayabilirsiniz. Açık renler de kullanabileceğiniz tül perdeleriniz de evinize ışığın kolay girmesini sağlayacak hem de fazla perde kullanım derdinden size kurtararak mütevazi bir ortam oluşturacak.
• Eviniz de kullandığınız aydınlatmalar da mühim olup avize kullanımından kaçınarak led aydınlatmalarınızı evinizin her bölümün de kullanabilirsiniz.
• Avize benzer biçimde aydınlatmalardan vaz geçemiyorsanız göz yormayan mütevazi ve bulunduğunuz ortama uygun bir seçim yapmalısınız.
• Ev gereçlerinizden, her bir araç-gereç için ayrı ayrı ürün almayın hepsini bir arada yapabilecek birçok uygun ürün bulmanız muhtemeldir. Bu hatayı en oldukca yaptığımız alan ise evimizde fazla zaman geçirdiğimiz alan mutfağımızdır.
• Minimalist bir yaşamı kabul ettiğiniz için desenli her bir malzemeden kaçının, minimalist sadelik ve şıklıktan ibarettir.
• Bunların her bir detayına dikkat ettikten sonrasında minimalist ev dekorasyonunuzu rahatça gerçekleştirebilir ve nefes alabileceğiniz kedi yaşam alanınızı oluşturabilirsiniz.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir